×
2024. 03 28.

VB-rájátszáson a kézisek

2018.01.14 - 14:32

A román válogatott drámai küzdelemben megnyerte Bolzanóban a 2019-es férfi kézilabda-világbajnokság 3-as selejtezőcsoportját, miután szombaton 26-26 (11-14) arányú döntetlent játszott Ukrajna csapatával — írja az Agerpres.

A román csapat 5 ponttal veretlenül zárta a küzdelmeket, miután korábban 34-24-re legyőzte az olasz, és 28-20-ra a Feröer szigetek válogatottját. A meccs elején Ukrajna vezetett 0-2-re, 2-5-re, 5-9-re, és az első félidő végén is 11-14-re. Xavier Pascual együttese jól kezdte a második játékrészt és 14-14-en kiegyenlített. A csapatok fej-fej mellett haladtak, az 50. percben 22-22 volt. A meccs vége drámaian alakult: az 58. percben az ukránok két góllal mentek, 24-26, de a románok az 59. percben kiegyenlítettek, az ukránok a győzelemért támadhattak, de nem jártak sikerrel. A román csapat gólszerzői: Demis Grigoraş 10 gól, Marius Sadoveac 4, Ionuţ Ramba 4, Dragoş Soare 2, Nicuşor Negru 2, Chike Onyejekwe 1, Adrian Rotaru 1, Dan Racoţea 1, Csepreghi Sándor 1. Az ukrán csapatból eredményesek voltak Jurij Kubatko 4, Szergej Onufrienko 4, Dmitro Goriga 4, Zahar Deniszov 4, Alekszandr Sevelev 3, Artem Kozakevics 3, Aleksandr Poltoracki 2, Sztanislav Jukov 2.  A hat selejtezőcsoportból csak az első helyezettek jutnak a júniusi rájátszásba.