×
2024. 03 29.

Védelmi hibák, gyenge helyzetkihasználás

2016.10.22 - 20:29

Bár enyhe javulás észlelhető a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapat játékában az edzőváltást követően, védelemben továbbra is nagyon sebezhető a harmadosztályos alakulat, és a helyzetkihasználás terén is szenvednek a zöld-fehérek. Éppen ezért áll továbbra is csak egy pont a táblázatban a csapat neve mellett.

Szombaton a Máramaros megyei Sülelmeden okozott gondot a csapatnak a védelem: a Viitorul játékosai hamar felismerték a helyzetet, hogy bal oldalon, Lauruknál, majd Nemeşnél is akadozik a Reki játéka, és ezt kihasználva 2–0-s vezetéssel mehettek pihenni. Fordulás után Mureşan szépített szabadrúgásból, de nem sokkal később a hazaiak is rögzített helyzetből szerzett góllal válaszoltak (3–1). Mureşan visszahozta a reményeket, így az utolsó negyedórában ismét csak egy gól volt a Reki hátránya (3–2), de elöl Rebegea, Mester és Pop nem tettek hozzá eleget a csapat játékához, hogy legalább egy pontot sikerüljön szerezni Sülelmeden. Ráadásul a hajrában, egy szabadrúgás után ismét kettőt tett a két csapat közé az ellenfél: a daróci védőknek nem sikerült felszabadulni, és a labdába szerencsétlenül beleérő Csik Márk a saját kapujába küldte a labdát (4–2).

„Bosszant, hogy sok gólt kapunk. Elöl sem megy a játék, és a védelmünket könnyen kijátssza az ellenfél” — panaszolta Estinca András, a Recolta sportigazgatója. Egy hét áll a csapat rendelkezésére, hogy átbeszélje és kijavítsa ezeket a hibákat, szombaton ugyanis újabb nehéz bajnoki vár a Rekire, hiszen a Szászrégeni Avântul érkezik majd Pusztadarócra.

Liga 3, 5. Csoport, 9. forduló

Sülelmedi Viitorul – Pusztadaróci Recolta 4–2.

Gólszerzők: Răzvan Ardeleanu (30. perc, 41), Vlad Vanca (72.), Csik Márk (84. – öngól), illetve Andrei Mureşan (65., 75.).

Recolta: Oşan – Vincze L., Mándi, Csik M., Lauruk (Nemeş, 31. perc – Vincze D., 85.), Ștef, Șimon, Mureşan, Ionescu (Mester, 46.), Rebegea, Bîgiu (Pop, 46.).