×
2024. 04 26.

Vége az élvonalbeli kalandnak

2017.05.10 - 19:32

Négy fordulóval a bajnokság vége előtt eldőlt, hogy a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapatán még a „matekozás” sem segíthet, a legénység ugyanis az utolsó helyen zár és kiesik a Nemzeti Ligából.

Kikapott szerdán a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, és ezzel eldőlt, hogy Várady Gyula legénysége már nem menekülhet meg a kieséstől, és az utolsó helyről búcsúzik a Nemzeti Ligától.

Az élvonal rájátszásának 6. fordulójában a CSM Focşani volt az ellenfél a Both Katalin Sportteremben. Egy ideig úgy tűnt, hogy talán sikerül megfogni a vendégeket. A nehézkes kezdés után (0–2) Ionuţ Bejinariu kapcsolt rá, és a bal szélről többször is sikerült bevenni Shota Tevzadze kapuját. Klaus Ungar hétméteresből szerzett találatával a 14. percben a vezetést is sikerült átvenni, majd Vlad Rogoz növelte kettőre a szatmári előnyt (8–6). Azonban csak hat percig sikerült előnyben maradni, az ellenfél ugyanis felzárkózott (9–9), a szünetig pedig kettővel meg is lépett (12–14).

A 40. percben négyet tett a két csapat közé a Focşani (15–19), és talán itt el is dőlt a mérkőzés. Öt perccel a vége előtt Nikola Lazic egy gólra hozta a meccset (23–24), de az egyenlítésért indított támadást éppen ő rontotta el, és ezután már nem is tudott felállni a VSK (26–29).

A román élvonalba felhívott szatmári együttes talán az utolsó pillanatig hitt a csodában, viszont minimális befektetéssel nem lehet az ország legjobbjai között tartani egy csapatot. Hiába néhány fiú lelkesedése és a fiatal edző odaadó munkája, ha a keret nagyobb része nem tud felnőni a feladathoz. A bajnokságnak viszont még nincs vége, hiszen jövő szerdán Bukarestben, a CSA Steaua ellen játszik a VSK, és ezt a meccset még a TVR 2 is közvetíti.

Május 20-án jönnek a fogarasiak, május utolsó napján pedig utolsó élvonalbeli meccsét játssza a szatmári alakulat Suceaván. Az így szerezhető kilenc pont már nem elég a bentmaradáshoz, de ha a pontok már nem is számítanak, legalább a csapat becsületéért érdemes lenne küzdeni a további három bajnokin. Nyáron pedig okos döntésekkel el lehetne indítani egy csapatépítést, hogy VSK a közeljövőben a pályán vívja ki a Nemzeti Ligában való szereplést, ahol remélhetőleg ezután bebetonozza majd a helyét.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, rájátszás, alsóház, 6. forduló

Szatmárnémeti VSK – CSM Focşani 26–29 (12–14).

VSK: Cioroiu 9 védés (2x7 m), Pogyină – Rogoz 3 gól, Munea 1, Mateş, Morar 1, Bejinariu 5, Lazic 8, Crăciun, Campar 1, Ungar 2 (2x7 m), Stan, Oláh 2, Mureşan, Suciu 3 (1x7 m).

7 méteresek (megítélt/értékesített): 6/3 – 5/3

2 perces kiállítások: 10 perc – 6 perc.