×
2024. 04 19.

Véget ért a torna Miamiban Halep számára

2018.03.25 - 12:50

Simona Halep kiesett a Miamiban zajló, 7.972.535 dollár összdíjazású kemény pályás tenisztorna női egyes versenyének harmadik fordulójában, miután 3:6, 6:2, 6:3 arányú vereséget szenvedett szombaton a lengyel Agnieszka Radwańskától — írja az Agerpres.

A világelső román teniszező 1 óra 44 perc alatt kapott ki a 29 éves, a WTA ranglista 32. helyén álló lengyel lánytól. Simona Halep uralta az első szettet, 2:0-ra és 4:1-re is vezetett, és bár Radwańska 4-3-ra visszajött, Halep ismét breakelt, majd behúzta a játszmát. A második szettben a román játékos idegesen, kapkodva és pontatlanul játszott, Radwańska elment 4:0-ra, ahonnan Halep már nem tudott fordítani, és 1-1 lett az állás. A döntő szettben Simona jól kezdett, 2:0-ra elhúzott, de nem tudta tartani ezt a szintet, és Radwańska 2:3-ra fordított, Simona egyenlített 3:3-ra, de onnan egyik hibát a másik után követte el, amiket a lengyel lány könyörtelenül kihasznált, és 3:6-ra nyert Halep 3 ászt és 1 kettőshibát ütött, meglehetősen gyengén szervált (53 százalékban nyerte a pontot az első, 29-ben a második után), 31 nyerőt ütött és 44 ki nem kényszerített hibát vétet. Veresége ellenére Halep megőrzi vezető helyét a WTA világranglistán, mert a második helyezett, Karoline Wozniacki, már a második körben búcsúzott Miamiban A román játékos egyéni teljesítményéért 47.170 dollárt és 67 ranglistapontot kap, és Irina Begu oldalán párosban folytatja a versenyt, következő ellenfelük a Raquel Atawo, Anna-Lena Groenefeld amerikai-német duó lesz.