12 °C
szórványos felhőzet

Vereség a röplabdázók első tétmeccsén

2014.10.05 - 23:55

Szettgyőzelem nélkül zártak Lugoson a VSK röplabdázói, akik pénteken itthon játsszanak.

Biztató játékkal ugyan, de egyértelmű vereséggel kezdte élvonalbeli szereplését a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapata: Adrian Pricop edző tanítványai 3–0 arányban kaptak ki szombaton a Román Kupa első selejtezőkörének első mérkőzésén, Lugoson. A vendéglátó CSM elleni találkozó jól kezdődött a szatmárnémeti alakulatnak, a szett közepéig egy–két ponttal vezettek, azonban a hajrára magasabb fokozatra kapcsolt a Temes megyei együttes és 25:21-re hozták az első felvonást. Ez el is vágta a Pricop–csapat kezdeti lendületét, és innen már nem tudtak felállni. A második szettben 25:19-re, a harmadikban pedig 25:22-re nyert a Lugos úgy, hogy egy pillanatig nem forgott kockán a győzelmük.

A visszavágót pénteken rendezik Szatmárnémetibe, a párharc győztese pedig jövő év január 10-én a Marosvásárhelyi Medicinával küzd a legjobb nyolc között.

A Szatmárnémeti VSK első A–osztályos idényét október 15-én kezdi hazai pályán: jövő hétvégén a VC Unic LPS Piatra Neamţ csapata lesz a vendég a Both Katalin Sportteremben.