×
2024. 04 20.

Vereség az első felkészülési meccsen

2017.09.19 - 22:44

Egyelőre úgy tűnik, hogy lassú a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a játéka, amelyet meg tud lepni a tempót váltó ellenfél. De ezt a játékot még lehet csiszolni az idényrajtig.

Elvesztette idénybeli első felkészülési mérkőzését a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, miután kedd késő délután az újonc Temesvári SCM 72–67-re nyert a Both Katalin Sportteremben.

A javában megváltozott kerettel felálló szatmári csapat Andra Mandache, Destiny Williams, Maria Solopova, Szmutku Renáta, Marina Sfârlea ötössel kezdett. Alexandra Uiuiu, Kádár Annamária, Andreea Lazar, Kristina Baltic maradtak a kispadon, de ott volt a négy sérült, Valentina Bolba, Diana Moldoveanu, Porchia Green és Taneisha Harrison is.

Utóbbi két játéka vélhetően hiányzott a csapatnak, hiszen negyven percen keresztül majdnem végig szaladt az eredmény után a VSK. Két és fél perc után sikerült átvenni egyszer a vezetést (6–4), majd 11–10-nél is úgy tűnt, hogy a nehéz kezdés előtt után felvette a ritmust a csapat.

Viszont végig a Bega-partiak voltak előnyben. Az első negyedben még kilenc volt a legnagyobb hátrány (13–22), a második negyed elején tízre növelte a fórt a temesvári csapat (19–29). Beakadt az első szatmári tripla is, amelyet a VSK „kabalamacija”, Solopova jegyzett. Mandache rákapcsolt, és felhozta a hazai együttest háromra (28–31), de amint tempót váltott Temesvár, a különbség visszaállt tízre (31–41).

Innen fordultak a csapatok a szünet után, és ismét felcsillant a remény Williams két gyors duplája után (35–41). Ez a lendület annyiba maradt, hiszen az ellenfél ismét rákapcsolt, és ezúttal a tizenhármas előnyig meg sem álltak (37–50, 40–53). Miközben odakint villámlott és szakadt az eső, a teremben Szmutku, Uiuiu, Williams és Mandache kilencre tornázták vissza a csapat hátrányát az utolsó tíz percre (48–57).

Solopova két triplával nyitotta az utolsó negyedet (54–59), de a nyolcadik percig kellett várni, míg lenullázta a hátrányát a VSK (67–67). Azonban a vége a vendégeké volt, akik egy 0–5-ös sorozattal meg is nyerték a mérkőzést.

Ez volt a VSK első felkészülési mérkőzése, míg Temesvár a hatodik meccsét játszotta. Ugyanakkor két alapjátékos is a kispadon maradt a VSK keretéből. Ezek lehetnek az indokok a vereségre, de Marius Dobă vezetőedzőnek le kell vonni a következtetéseket. Elsősorban a játék gyorsaságán kell növeljen a VSK, mivel kedden azt láthattuk, hogy a temesváriak tempóváltására nem tudott válaszolni a szatmári csapat. Remélhetően a kedden látott hibákat kiküszöböli a csapat a szeptember 27-i kezdésig, amikor a VSK első tétmeccsét játssza Kolozsváron, a CSU elleni Román Kupa-selejtező odavágóján.

A VSK és a Temesvár egyébként szerda reggel is játszott egymás ellen egy tesztmérkőzést, amelynek elsődlegesen egy technikai edzésnek felelt meg a két alakulatnak.

Felkészülési mérkőzésen

Szatmárnémeti VSK – Temesvári SCM 67–72 (17:25, 14:16, 17:16, 19:15)

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Williams (12/9/0), Sfârlea (2/1/0), Uiuiu (5/2/2), Szmutku (7/1/2), Solopova (14/4/7), Lazar (0/1/0), Mandache (17/6/4), Baltic (10/8/3).

Szöveg és képek: Pesek Attila