Vereség az utolsó szatmári kézilabdameccsen
Utoljára módositva: 2017-05-20 18:40:15

Vélhetően a szombati volt az utolsó felnőtt férfi kézilabda tétmérkőzés, amit a Both Katalin Sportteremben rendeztek meg.

Kiszivárgott információk szerint ugyanis a Városi Sportklub igazgatótanácsa úgy határozott, hogy a következő idényben már nem támogat férfi kézilabda- és női röplabdacsapatot.

Így nem csak az utolsó nemzeti ligás meccs, hanem az utolsó kézimeccs volt Szatmáron. Sajnos ezt is elvesztette a VSK, de ez elsősorban a legénység hozzáállása miatt történt. Szombaton a Fogarasi CSM volt a vendég az élvonalbeli rájátszás alsóházának nyolcadik fordulójában. Bár a 10. percben Munea találatával kettővel vezetett a szatmári együttes (4–2), a Brassó megyei ellenfél három perc alatt fordított (4–5).

Egészen a 25. percig volt szoros a mérkőzés, majd a vendégek a félidő végére hajrájában hármat tettek a két csapat közé (11–14). A fordulás után sem változott a helyzet, így a Fogaras a negyedik vereséget mérte a VSK-ra ebben az idényben.

A szatmári alakulat a következő fordulóban szabadnapos lesz, az idényzáró etapban pedig a CSU Suceava vendégei lesznek.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, rájátszás, alsóház, 8. forduló

Szatmárnémeti VSK – Fogarasi CSM 24–29 (12–14).

VSK: Cioroiu – Rogoz 3 gól, Morar 3, Bejinariu 3, Mureşan 3, Munea 3, Suciu 3, Avramescu 1, Campar 2, Stan 3, Oláh, Mateş, Crăciun, Ungar.