2024. 03 29.
18 °C

Vereség itthon is

2017.09.25 - 10:52

A szatmári kézilabdáért tett szolgálatát köszönte meg az ADEP SK Schlakter Ferencnek a nagyváradiak elleni bajnoki meccs előtt.

Jól teljesített a Szatmárnémeti ADEP SK férfi kézilabdacsapata a másodosztályos bajnokság második fordulójában, az idénybeli első hazai mérkőzésén. A Kibédi Albert, Dan Sebastian edzőpáros (önkéntes) legényei a sokkal rutinosabb játékosokkal felálló Nagyváradi VSK ellen a vezetést is megszerezték az első támadásból (1–0), majd 4–3-ra is vezettek. Viszont a Szatmárnémeti VSK két egykori játékosának, Devid Muneának és Cosmin Liberț-nek a vezényletével a bihari ellenfél átvette az irányítást és a szünetig hét gólt tett a két csapat közé (16–9).

Fordulás után a nagyváradi vendégek ott folytatták, ahol az első félidőben abbahagyták. Negyed óra alatt tizenkettőre növelték előnyüket (27–15) és innen már egyértelmű volt, hogy itt már nem lesz esély a pontszerzésre. Így a szatmári szakvezetők fiatal játékosoknak is több lehetőséget adott a meccs végére, akik – bár első, vagy második felnőtt meccsükön szerepelnek – tisztesen helyt álltak és hétig csökkentették a hátrányt. Ezt a közel 100 fős nézőközönség is tapssal jutalmazta.

A meccs egyébként két ünnepi pillanatot is tartalmazott: előbb az egykori kiváló kapust, Schlakter Ferencet jutalmazta az ADEP SK egy emlékplakettel, ezzel is megköszönve Kálmánd egykori polgármesterének a szatmári kézilabdáért tett szolgálatát. Ezután a 45 éves Adrian Merlă-nak járt a taps, aki közel 10 év után játszott ismét tétmeccsen, és néhány percig beállt a szatmári csapat kapujába.

A szatmári együttes tehát a második meccsét is elvesztette, ezzel sereghajtó a B-csoportban. A következő fordulóban Temesváron, a Poli szatellitcsapatának lesz a vendége.

Férfi kézilabda, A-osztály, B-csoport, 2. forduló

Szatmárnémeti ADEP SK – Nagyváradi VSK 24–31 (9–16).

ADEP SK: Pogyină, A. Merlă – Vaştag 4 gól, Varga 4, Jurj 3, Morar 3, Grenczer 3, Saroz 3, R. Pop 3, Baros 1, Nicoară, Reşetar, Chiş.

Nagyváradi gólszerzők: A. Pop 7, B. Munteanu 5, Munea 5, Libereț 4, Stroe 3, R. Radu 2, E. Szilágyi 2, Iozu 2, Duma 1.