×
2024. 04 20.

Vereséget szenvedett Kazahsztánban a CFR

2019.07.10 - 00:13

A mérkőzés után Dan Petrescu vezetőedző is elismerte, hogy a végeredmény tükrözi a mérkőzés képét, de szerinte még nincs lejátszva a meccs, ezért harcolni fognak a jövő szerdai visszavágón.

Hátrányba került a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójának első mérkőzése után, miután Kazahsztánban 1–0-ra kikaptak az Asztana FK vendégeként.

Kedd délután, a műfüves pályán rendezett meccsen a hazaiak enyhe mezőnyfölényben játszottak, de az első nagy gólhelyzet a kolozsváriaké volt: a veterán Culio ajtó-ablak helyzetből rontott a 11. percben. Ezután viszont Arlauskis kapuja előtt „zajlott az élet”, de a védelmi sor állta a sarat.

Fordulás után sem változott a helyzet, így a házigazda megérdemelten szerzett vezetést: Sigurjonsson bal oldali szöglete után a labda Postnikov elé került a labda, aki a középről az üres kapuba lőhetett (1–0).

Nem sokkal később a CFR egyenlíthetett volna, de Omrani nem találta el az üres kaput. Az eredmény ezután nem változott, így a kolozsváriak bízhatnak abba, hogy jövő csütörtökön odahaza fordítani tudnak és továbbjuthatnak. „Ami számít ez a mérkőzés után, az a végeredmény. Sajnálom, hogy nem találtunk be mi is, mert volt egy-két óriási helyzetünk. De el kell ismerni, hogy az Asztana keretében van néhány jó támadó szellemű játékos, és formában van a csapatuk, nekünk viszont ezelőtt egyetlen tétmeccsünk volt. A visszavágón viszont nagyot kell alakítsunk, mert 1–0-nál az Asztana a favorit, ez egy nagyon jó eredmény a számukra. Nekünk sok gólt kell majd rúgni a továbbjutáshoz” — mondta Dan Petrescu vezetőedző a találkozót követő sajtótájékoztatón.

A visszavágót jövő szerdán 21 órától rendezik a dr. Constantin Rădulescu Stadionban. A párharc győztese az izraeli Hapoel Tel-Aviv ellen játszik a selejtező második körében.

Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés: FK Asztana – Kolozsvári CFR 1–0 (Postnikov 68. perc).