Vereséggel búcsúzott a tasnádiaktól az Unirea
Utoljára módositva: 2019-05-19 15:08:27

Még az égiek is „megsiratták” a Tasnádi Unirea labdarúgócsapatát, amely idénybeli utolsó hazai Liga 3-as mérkőzését játszotta szombaton az AFK Csíkszereda ellen.

A papírforma ugyanis érvényesült: a székelyföldi ellenfél behúzta a tasnádi meccset, és ezzel történelmi sikert jegyezve, először a város történelmében feljutott a Liga 2-be. A tasnádiak pedig az utolsó, szalmaszálnak tűnő reményt is elvesztették, ugyanis a táblázatban előttük álló szászhermányiak és désiek is nyertek, így matematikailag minden eldőlt ebben a szériában az utolsó forduló előtt: a Csíkszereda megy a Liga 2-be, a tasmádiak pedig a Marosvásárhelyi SE, a Szászmedgyesi Gaz Metan és a Radnóti CS együttesekkel együtt kiesett a Liga 3-ból… Legalábbis elvileg, hiszen a radnótiak már háromszor esett ki az előző években, és most negyedik alkalommal is megismételte ezt a bravúrt. Vagyis, ha az Unirea vezetősége úgy akarja, akkor talán nem az utolsó harmadosztályos meccset láthatta a tasnádi közönség hazai pályán.

Szombaton, az esős, szeles időben rendezett meccsen a Csíkszereda már a második percben vezetést szerzett: a spanyol Eder közelről vágta a labdát a kapuba (1–0). A folytatásban is mezőnyfölényben játszott a vendégalakulat, a tasnádiak pedig kontrákkal próbálkoztak, de nem sikerült eltalálni az ellenfél kapuját. A szünet előtt a Csíkszereda beállította a végeredményt is: egy szabadrúgást követően a kipattanó labda Eder előtt landolt és a spanyol játékos a bal alsóba rúgta (0–2). Szépíthetett volna a Tasnád, de akár a csíkiak is növelhették volna előnyüket, de Anișoreac bravúrjainak köszönhetően változatlan maradt az eredmény.

A Tasnádi Unirea Barcarozsnyón zárja a szezont május 25-én.

Liga 3, 5. csoport, 29. forduló

Tasnádi Unirea – AFK Csíkszereda 0–2 (Eder Gonzales (2. perc, 44.).

Unirea: Anişoreac – Palinceac, Varga, Cătuna, Parnău, Silaghi, Cubaş, C. Pop, Székely, Cocian, Vincze D. Játszottak még: Suciu, Talpoş, Virág, Puşcaşu.

Radnóti CS – Marosvásárhelyi SE 2–4

AFC Székelyudvarhely – Unu Fotbal Gloria Beszterce 4–0

Szászmedgyesi Gaz Metan II – Szászrégeni CSM Avântul 1–3

Dési Unirea–Nagybányai Minaur 1–0

AFC Szászhermány – Cetate Olimpic Barcarozsnyó 2–0

Fotbal Comuna Lénárdfalva – Kolozsvári Sănătatea 1–3

Kolozsvári CFR II – Sticla Arieșul Torda 0–3 (játék nélkül)

1 Csíkszereda 29 22 4 3 79–17 70
2 Lénárdfalva 29 20 2 7 84–33 62
3 Minaur 29 15 9 5 44–21 54
4 Barcarozsnyó 29 16 4 9 34–28 52
5 Sănătatea 29 15 5 9 48–31 50
6 Torda 29 14 7 8 49–34 49
7 Szászrégen 29 14 7 8 44–30 49
8 CFR II 29 13 7 9 61–44 46
9 Beszterce 29 11 7 11 41–41 40
10 Székelyudvarhely 29 11 5 13 40–38 38
11 Dés 29 9 8 12 41–40 35