1USD = 4.63 RON
Vidék

Vereséggel búcsúzott a tasnádiaktól az Unirea

2019.05.18 - 20:05

Még az égiek is „megsiratták” a Tasnádi Unirea labdarúgócsapatát, amely idénybeli utolsó hazai Liga 3-as mérkőzését játszotta szombaton az AFK Csíkszereda ellen.

A papírforma ugyanis érvényesült: a székelyföldi ellenfél behúzta a tasnádi meccset, és ezzel történelmi sikert jegyezve, először a város történelmében feljutott a Liga 2-be. A tasnádiak pedig az utolsó, szalmaszálnak tűnő reményt is elvesztették, ugyanis a táblázatban előttük álló szászhermányiak és désiek is nyertek, így matematikailag minden eldőlt ebben a szériában az utolsó forduló előtt: a Csíkszereda megy a Liga 2-be, a tasmádiak pedig a Marosvásárhelyi SE, a Szászmedgyesi Gaz Metan és a Radnóti CS együttesekkel együtt kiesett a Liga 3-ból… Legalábbis elvileg, hiszen a radnótiak már háromszor esett ki az előző években, és most negyedik alkalommal is megismételte ezt a bravúrt. Vagyis, ha az Unirea vezetősége úgy akarja, akkor talán nem az utolsó harmadosztályos meccset láthatta a tasnádi közönség hazai pályán.

Szombaton, az esős, szeles időben rendezett meccsen a Csíkszereda már a második percben vezetést szerzett: a spanyol Eder közelről vágta a labdát a kapuba (1–0). A folytatásban is mezőnyfölényben játszott a vendégalakulat, a tasnádiak pedig kontrákkal próbálkoztak, de nem sikerült eltalálni az ellenfél kapuját. A szünet előtt a Csíkszereda beállította a végeredményt is: egy szabadrúgást követően a kipattanó labda Eder előtt landolt és a spanyol játékos a bal alsóba rúgta (0–2). Szépíthetett volna a Tasnád, de akár a csíkiak is növelhették volna előnyüket, de Anișoreac bravúrjainak köszönhetően változatlan maradt az eredmény.

A Tasnádi Unirea Barcarozsnyón zárja a szezont május 25-én.