enyhe eső
1USD = 4.66 RON

Vereséggel indítottak a magyarok

2014.07.17 - 17:23

A négyszeres kontinenselső Hollandia válogatottja ellen kezdte meg szereplését a magyar női vízilabda-válogatott a margitszigeti Európa-bajnokságon. Az egy évvel ezelőtti vébén a negyeddöntőben futott össze a két csapat, akkor a négygólos Keszthelyi Rita vezérletével 11–7-re nyert a magyar csapat.

A mostani mérkőzést a hollandok kezdték jobban, előbb Sevenich, majd Genee találta be a magyar kapuba. A játékrész derekához érve Keszthelyi szépített, a döcögős támadójáték éledezni kezdett és Antal Dóra jobb alsóba pattintott lövésével kiegyenlítettek a magyarok, majd egy másodperccel a szünet előtt Szücs Gabriella előnygóljával fordítottak is (3–2). Egy másodpercre! Ugyanis a hátralévő pillanatban az időkérés után Klaassen kapu elé dobott labdájához hozzáértek a kezek, ez pedig meglepte Bolonyai Flórát (3–3).

A gólok továbbra is szép számmal estek, előbb Tóth Ildikó használta ki az újabb előnyt, majd két gyors holland találat érkezett (4–5), mielőtt Keszthelyi kiegyenlített, ezt követően azonban hiába a ziccerek sora, vagy a kapufa, vagy a kapus hárított, esetleg mellé ment a labda. Fél perccel a vége előtt így is vezettek a magyarok (6–5) Kisteleki Dóra nagyszerű megúszást követő csavarja után, de az utolsó pillanatban megint kiegyenlített a holland csapat (6–6).

A harmadik negyedben előbb Kisteleki Hanna a jobb felsőbe varázsolta a labdát, majd Szücs a világ végéről a kapu bal oldalába ejtett, így először volt kettő a magyar fór (8–6). De nem sokáig: Van der Molen lövése után Bolonyai kezéről továbbcsúszott még ugyan a labda, de a gólvonalat még véletlenül sem lépte át, más kérdés, hogy a játékvezetők megadták. Aztán Van der Sloot próbálkozása a magyar kapust érintve már valóban bement (8–8).

Kisteleki ezután ötméteresből visszavette ugyan az előnyt (9–8), de Smit a lejáró fór végén kiegyenlített, majd jött a szokásos forgatókönyv: az utolsó tizedmásodpercekben betaláltak a hollandok (9–10).

Ez pedig mintha sokkolta volna az együttest, Smit újabb találata után már megint az ellenfél ment kettővel (9–11), a magyarok pedig támadásban teljesen hatástalannak bizonyultak. 1:37 perccel a vége előtt Keszthelyi ejtésével megtörte a 10 perces magyar gólcsendet, de Klaassen lezárta a meccset (11–12).