2024. 04 24.

Vereséggel nyitott az Oli

2014.09.01 - 09:50

Pont nélkül tért haza a második liga nyitófordulójában Karánsebesről a Olimpia.

Balul kezdte a második ligás bajnokságot a Szatmárnémeti Olimpia, miután Cosmin Bodea csapata egy góllal kikapott a Karánsebes otthonában. A második ligában debütáló hazai alakulat nagy elánnal kezdte a meccset, és két helyzet után az első negyedóra végén meg szerezte a vezetést, ez a gól végül a győzelmet is jelentette. Az Olimpia az első félóra végén egyenlíthetett volna, de Bujor lövése kevéssel ment el a kapufa mellett. A második félidőben még több egyenlítési lehetőség adódott a szatmáriak előtt, de Laso két veszélyes lövését valamint Bujor újabb löketét is hárította a hazaiak kapusa. Igaz a karánsebesi csapat is növelhette volna az előnyt, de Anca két esetben is bravúrral mentett, kétszer pedig alig ment mellé a lövés.

„Egy agresszív, nagyon motivált, bizonyítani akaró csapattal találkoztunk, én nehéz mérkőzésre is számítottam, és mondtam is a fiúknak, hogy egy meccset nem lehet megnyerni azzal, ha csak felmegyünk a pályára. Gratulálok a hazaiaknak, nagyon akarták a győzelmet, mi sajnos nagyon rosszul játszottunk az első félidőben, a játékosok egyáltalán nem tartották be az előre megbeszélt taktikai utasításokat. A szünet után némileg jobban játszottunk, de sajnos a támadások befejezésekor nem volt meg a kellő összpontosítás, elpuskázott helyzetekkel pedig nem lehet mérkőzést nyerni” – nyilatkozta az Olimpia trénere, Cosmin Bodea. Az Olimpia szombaton szabadnapos lesz, majd a harmadik fordulóban Câmpinán lép pályára.

Liga 2. 2. csoport, 1. forduló: Karánsebesi FC – Szatmárnémeti Olimpia 1-0 (Manea 14.).

Karánsebes: Coca – Săulescu, Goşa, Barbu, Manea – Lupu, Artean, Precup, Poiană (Dicu 68.) – Dârvaru (Himcinschi 84.), Negoescu (Ologu 74.)

Olimpia: Anca-Trip – Muntean (Boştină 77.), Ioniţă, Heil, Iuhas – Gavrilescu, Scvarczkopf, Villand (Burlacu 46.), Faur (Laso 46.) – Bic, Bujor.

További eredmények: CS Mioveni – Temesvári ACS Poli 0-2, Tatrangi Unirea – FC Olt Slatina 2-1, Pankotai Şoimii – CSM Râmnicu Vâlcea 1-1, Fortuna Poina Câmpina – Resicabányai Metalul 1-2. A Nagyváradi Bihar FC állt. A következő forduló (szeptember6.): Temesvár – Tatrang, Râmnicu Vâlcea – Mioveni, Resicabánya – Pankota, Bihara FC – Câmpina, Slatina – Karánsebes. Az Olimpia áll.