×
2024. 04 20.

Vereséggel zárták az évet a kézilabdázó legények

2012.11.29 - 13:57

Kevéssel több mint fél órát volt egyenlő ellenfele a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a vendéglátó Segesvári Naţionalnak, a férfi kézilabda A–osztály 10. fordulójának csütörtöki mérkőzésén.

Nicolae Istrate edző legénysége a segesvári találkozó 3. percében már 0–3-al vezetett, és a háromgólos előnyt tartani tudta az első negyedórában is (6–9). Két perccel a szünet előtt még 10–11-es állást mutatott az eredményjelző, azonban néhány védelmi és támadási hiba után a házigazdák fordítani tudtak, és egy gólos előnnyel mehettek a pihenőre. Fordulás után a 35. percben még egyenlő volt az állás (13–13), innen viszont felborult az egyensúly. Mateş a harmadik kiállítás után piros lapot kapott, Popnak kificamodott a válla, Jurjnak (aki az előző forduló meccsén, a Nagybványai Extrem elleni bajnokin a VSK gólgyárosa volt) pedig komoly gondjai akadtak a célbadobással. Végül öttel nyert a Naţional, és ezzel a két ponttal növelte előnyét a táblázatban a 8. helyen tanyázó VSK-hoz viszonyítva.

A szatmári legényeknek ez volt az idei utolsó meccsük, a következő fordulóban ugyanis már nem lépnek pályára, mivel az Aradi HC visszalépett a bajnokságból.

Férfi kézilabda, A–osztály, B csoport, 10. forduló

Segesvári Naţional – Szatmárnémeti VSK 27–22 (12–11)

VSK: Cioroiu (3 hétméterest védett), Pogyină – Chira 6 gól, Ciaca 5 (ebből 1 hétméteresből), Mateş 3, Mureşan 3, Tştar 2, Albu 1, Oşvat 1, Varga 1 (hétméteresből), Jurj, Pop, Santeiu.