Veretlenül BL-győztes a Győri Audi ETO KC
Utoljára módositva: 2019-05-13 00:30:07

A Győri Audi ETO KC ötödik alkalommal nyerte meg a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután a vasárnapi fináléban 25–24-re legyőzte az orosz Rosztov-Don csapatát a budapesti négyes döntő második játéknapján.

A 2016-os olimpia és a tavaly decemberi Európa-bajnokság legjobb játékosának is megválasztott Anna Vjahirjeva vezérletével támadásban és védekezésben is jól kezdett a Rosztov, amely a 12. percben vezetett először két góllal (7–5). Az ETO hibáit kihasználva a hat olimpiai bajnokkal felálló oroszok gyors ellenakciókat vezettek, védekezésben pedig hatos falat alkalmaztak, amelynek nem találta az ellenszerét a némileg statikusan támadó címvédő.

Danyi Gábor vezetőedző időt kért, a folytatásban pedig mindkét kapu előtt sokkal hatékonyabbnak bizonyult csapata, és egy 7–1-es sorozattal zárta le az első félidőt (15–11).

A második felvonás elején felváltva születtek a gólok, a hajrára fordulva azonban Kszenija Makajeva és a holland Lois Abbingh találataival két gólra felzárkózott a Rosztov. Az oroszok a kulcsfontosságú pillanatokban többször is hibáztak, a Győr viszont az utolsó percekben képtelen volt kapuba találni, így 37 másodperccel a vége előtt Abbingh büntetőjével a Rosztov már csak egy gólra volt a címvédőtől, sőt, végül az egyenlítésért is támadhatott, de nem járt sikerrel.

A Győri ETO nyolcadik alkalommal játszott BL-döntőt, és sorozatban harmadszor nyert. Hasonló remek szériára legutóbb az osztrák Hypo Niederösterreich volt képes, amely 1992 és 1995 között négyszer győzött.

A Rosztov tavaly volt először elődöntős, és az idei volt az első fináléja.

„Minden meccsen a saját stílusunkban, a saját taktikánk szerint akarunk játszani. Így volt ez most is, és bár ellenfelünk jól kezdett, nekünk volt válaszlépésünk” — nyilatkozta Danyi.

A győri csapat az első nemzetközi trófeáját nyerte magyar vezetőedző irányításával. Az ETO 1999 és 2012 között a KEK-ben egyszer, az EHF Kupában négyszer, a BL-ben pedig kétszer volt döntős Vura József, Róth Kálmán, Konkoly Csaba, illetve a norvég Karl Erik Böhn vezetésével, de mindegyiket elveszítette, majd négyszer nyert BL-t Ambros Martín irányításával.

Danyi kifejtette, rendkívül furcsa érzés volt számára, hogy az ellenfelet Ambros Martín irányította, akit becsül és tisztel, hiszen hat évig a segítőjeként dolgozott.

A Rosztov-Don vezetőedzője úgy fogalmazott, fantasztikus szezont zárt ezzel a mérkőzéssel a Győr, amely a hazai sorozatokban és a BL-ben is veretlen maradt. A spanyol szakvezető a csapatával kapcsolatosan elmondta: „Nem az őrületes végjáték, hanem az első félidő hajrája volt a kulcsa ennek a meccsnek a mi szempontunkból.”

A BL gólkirálynője Linn Jörum Sulland lett, a bronzérmes norvég Vipers Kristiansand jobbátlövője 89 gólt dobott az idény során.

Görbicz Anita és Eduarda Amorim az első női kézilabdázó, aki ugyanazzal a csapattal öt alkalommal is BL-t nyert.

Női kézilabda Bajnokok Ligája

Elődöntők

Győri Audi ETO KC – Vipers Kristiansand 31–22 (18–8)

Rosztov-Don – Metz HB 27–25 (15–8)

A 3. helyért

Vipers – Metz 31–30 (15–16)

Döntő

Győri Audi ETO KC – Rosztov-Don 25–24 (15–11)

Fólszerzők: Amorim 7, Görbicz 6, Bódi, Brattset, Oftedal 3-3, Hansen, Kristiansen, Groot 1-1, illetve Abbingh 7, Makajeva, Managarova 5-5, Vjahirjeva 3, Kuznyecova 2, Szeny, Bobrovnyikova 1-1.