2024. 04 19.
Vidék

Veretlenül, de pontvesztéssel zárták az évet

2018.11.30 - 19:37

Sorozatban kilencedik Liga 3-as mérkőzése után is veretlen hazai pályán a Tasnádi Unirea csapata, mivel a pénteki évzáró meccsen is pontot szerzett Cristian Popa vezetőedző legénysége.

Egy-egyes döntetlen játszott odahaza a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata az év utolsó bajnoki mérkőzésén, amelyen a Barcarozsnyói Olimpic Cetate volt az ellenfél.

Cristian Popa vezetőedzőnek már az is fejtörést okozott, hogy a legjobb tizenegyet állítsa fel a pénteki bajnokira, ugyanis alapjátékosai közül Bălău, Stanciu és Ciul sem vállalta a játékot. Bár utóbbi leült a kispadra, de egyértelmű volt, ő ezen a meccsen nem léphetnek a pályára. Így a kispadról sem jöhetett sok segítség: Mădălin Bolba volt a legerősebb csere, viszont egészségileg neki is gondjai vannak. A kapus Casian Kerezsin kívül Adriano Mândruț volt az egyetlen, aki legalább 5 percet már játszott harmadosztályos meccsen. Raul Ziman, Adrian Oros és Surányi Ervin viszont korábban a kispadon sem kaptak helyet.

A tasnádiak enyhe mezőnyfölényben játszottak, viszont a befejezésnél akadozott a játék, veszélyes helyzetig el sem jutottak a legények. Igaz, túloldalt sem forgott kockán Görbe kapuja.

Az első félidő derekán megszületett az Unirea vezető találata: a csapatkapitány, Vădan félpályás indítását vette át Nemeș az ellenfél kapuja előtt, aki elfektette védőjét, majd közelről átemelte a labdát a kapuson (1–0).

Fordulás után a vendégek tűntek határozottabbaknak. Cristi Popa legényei átadták a kezdeményezést az ellenfélnek, és vérszegény kontrákkal próbálták meglepni barcaságiakat. A vendégcsapat élt is a lehetőséggel, és egyenlített: egy jobb oldali beívelt labda szabadon találta a hosszún Damiant, akinek még arra is volt ideje, hogy igazítson egyet a lasztin, mielőtt azt a hosszúba vágta volna (1–1).

Bolba az utolsó negyed órára állt be, és az első labdaérintésnél közel volt a gólszerzéshez, de a fejese után a labda kevéssel a kapu fölé ment. A tasnádi középpályásnak egyébként vélhetően ez volt a búcsúmeccse is, ugyanis az orvosok javaslatára szögre akaszthatja a soplist.

Az utolsó percekben az Unirea nyomás alatt tartotta az ellenfél kapuját, viszont a ráadás első percében a tasnádiaknak volt szükségük a szerencsére, hogy nem változott az eredmény: egy gyengén ívelt labda kicsúszott Görbe kezéből, amely a kapufáról kifelé pattant, így a szatmári kapus második nekifutásra fogta a labdát.

Maradt a döntetlen eredmény, vagyis a Tasnádi Unirea veretlenül zárta az idény első felét idehaza. A győzelem is meglehetett volna, viszont hiányzott a gólerős csatár. A klub vezetősége talán elgondolkozhat a téli vakációba, hogy a csapatot egy ékkel erősítse, így majd jobban fest az Unirea a tavaszi szezonban, amely jövő év március 2-án fog kezdődni. Akkor a tasnádiak itthon játszanak majd a szászrégeniek ellen.

Liga 3, 5. csoport, 15. forduló

Tasnádi Unirea – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 1–1 (Nemeş 25. perc, illetve Damian 63.)

Unirea: Görbe – Vincze L., Parnău, Vădan, Paliceac, Anton, Silaghi, Székely, Nemeș, Vincze D. (Bolba, 73. perc), Cocian (Ziman, 78.). Vezetőedző: Cristian Popa.

Dési Unirea – AFK Csíkszereda 2–2

AFC Székelyudvarhely – Nagybányai Minaur 0–3

Radnóti CS – Besztercei Unu Fotbal Gloria 1–3

Kolozsvári CFR II – MSE Marosvásárhely 3–1

ACS Fotbal Comuna Lénárdfalva – Tordai Sticla Arieşul 2–1

Szászmedgyesi Gaz Metan II – Kolozsvári Sănătatea 1–3

AFC Szászhermány – Szászrégeni Avântul 1–1