11 °C
enyhe intenzitású szitálás

Veretlenül menetel a VSK a CEWL-ben

2017.12.12 - 20:20

Ismét az utolsó negyedre pörgött fel a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a játéka, és ezzel (a végére) simán behúzta a Női Közép-Európa Ligában játszott harmadik meccsét, amelyet idehaza játszott kedden a német BC Pharmaserv Marburg ellen.

Villámrajtott vettek a szatmáriak, és úgy tűnt, hogy simán be tudják húzni a meccset. Két és fél perc után már 13–0-ra vezetett a VSK, amikor Patrick Unger, a német együttes edzője időt kért, és ezzel el is vágta a hazaiak lendületét. A következő három perc a vendégeké volt, és ezúttal Marius Dobán volt a sor, hogy időkéréssel elvágja az ellenfél lendületét, és kicsit „helyre tegye” csapata játékát (13–8), így a szünetig sikerült négy pont fórt megőrizni (21–17).

A második negyed Marina Solopova hat pontjával kezdődött, majd Andra Mandache és Britany Miller tett hozzá még hármat, így a 14. percben 30–17 volt az állás. Kevéssel több mint egy perc kellett az ellenfélnek, hogy ötre zárkózzon fel (30–25), és ezt a különbséget a szünetig sikerült őrizni (40–35).

Fordulás után már sokkal keményebben lépett fel a Marburg, de éppen ez tüzelte fel a VSK-t is. Solopova triplájával a 22. percben tizenegy volt közte (48–37), és ezt a fórt többnyire sikerült mindig visszaállítani, akárhányszor jött fel hét-nyolc pontra a német csapat. Sőt, az utolsó tíz perc plusz tizenkettőről indult a VSK-nak, innen pedig „vétek” lett volna elveszíteni a meccset. Pedig nem ment olajozottan a játék, a fáradtság egyre inkább előjött, de ugyanez volt észlelhető az ellenfélnél is, így a 32. percben még csak 4:1 volt a negyed részállása. Ezzel együtt tizenöt pontra nőtt a VSK előnye (70–55).

Miller, Taneisha Harrison és Solopova pontjai tizenkilencet tettek a két csapat közé a 36. percig (79–60). Kézben tartották a szatmáriak a játékot, és 13 pontot sikerült megőrizni a végére, így a VSK visszavette a vezető pozíciót a B-csoportban, ahol háromból három meccset nyert eddig.

Szombaton 18 órától bajnoki mérkőzést játszik idehaza a VSK, a Kolozsvári Universitatea érkezik a Both Katalin Sportterembe a visszavágó első fordulójának mérkőzésére.