2024. 04 26.
4 °C

Vert helyzetből fordított a Szatmárnémeti VSK

2013.02.27 - 19:36

Mindkét csapat vezetett öt góllal a szerdai kézilabda bajnoki találkozón, végül a házigazda VSK került ki győztesként, két góllal. Istrate csapata ezzel első két tavaszi bajnokiját megnyerte.

Döcögősen kezdett a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a Segesvári Naţional elleni bajnoki találkozón, és mintegy negyven percet kellett várni, míg magára talált Nicolae Istrate edző legénysége, hogy legyőzze az ellenfelét.

A 15. fordulóból előrehozott csütörtöki találkozó első góljára négy percet kellett várni, az is a szatmári kapuba született. A látványos kézilabda ezután sem mutatkozott a pályán. A segesvári kapuban a 18 éves, majd’ kétméteres Bucătaru céltábla volt a szatmári legényeknek, Chira, Rogoz és Albu még „ajtó–ablak” helyzetből is telibe találta a hálóőrt. Így a 22. percben már öttel vezetett a Naţional (6–11), és a maroknyi szatmári közönség csalódottan készült elhagyni a termet. Albu és Rogoz a szünetig még faragott kettőt a hátrányból (9–12), de a fordulás után, három perc alatt négyre hozta vissza az állást a segesvári vendégcsapat (11–15). Ekkor fordult a kocka, a Maros megyei ifik összezavarodtak a szatmári „feltámadáskor”, kettős emberhátrányba kerültek, és a 40. percben Chira hetesből egyenlített. A szatmári kapuban Cioroiu is magára talált, védett, amit csak tudott. A védelem is agresszívebb lett, a támadásban pedig pontosabbak voltak a fiúk. Így a 48. percben már három gólra maradt le a Naţional (22–19), hat perccel később pedig plusz öt volt a szatmáriak javára (28–23). Kicsit korán dőltek hátra a hazaiak, így magukra húzták a segesváriakat, akik izgalmassá tették a végjátékot. Az 58. percben már csak egy gól maradt a VSK–előnyből (28–27), amikor Istrate végre időt kért. Chira gólt dobott, Cioroiu védett, majd Chira ismét eredményes volt, 30–27-ről pedig nyugodtabban nézhették az utolsó percet a kitartó nézők, akik végül megtapsolták a fiúkat. Ezzel a VSK az első két tavaszi bajnoki után már több pontot gyűjtött az A–osztályos táblázatban, mint az összes őszi találkozón és 7 egységgel felkapaszkodik a B csoport tabellájának 7. helyére, pozíciót cserélve a szerdai ellenféllel.

Szombaton 16 órától a Nagyváradi VSK vendége lesz a szatmári együttes, a 13. bajnoki fordulóban.

Férfi kézilabda A–osztály, B csoport, 15. forduló

Szatmárnémeti VSK – Segesvári Naţional 31–29 (9–12)

VSK: Cioroiu 18 védés – Mateş 4 gól, Oşvat, Rogoz 9, Cuceu 3, Mureşan 2, Chira 8 (ebből 4 hétméteresből), Leordean, Albu 5, Santeiu, Morar.

Hétméteresek (megítélt/értékesített): 6/4 – 2/1.

Kétperces kiállítások: 0 perc – 6 perc.