×
2024. 04 20.

Videoton és Astra előny, búcsúzhat a Ferencváros

2017.07.14 - 07:07

Hiába vezetett két góllal, végül 4-2-re kikapott a Ferencváros dán vendégétől, a Midtjyllandtól a labdarúgó Európa Liga-selejtező második fordulójának első, csütörtöki mérkőzésén.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, valamivel veszélyesebb volt a vendég csapat, de igazi ziccer mégis Priskin Tamás előtt adódott, aki elügyetlenkedte a lehetőséget. Mindkét együttes ígéretes akciókat vezetett, de összességében a magyar kupagyőztes akarata érvényesült, ez pedig Botka Endre kiváló egyéni akciójának köszönhetően góllá érett (1–0). Az FTC egész félidőben nyújtott energikus játékát Varga Roland szabadrúgásgólja koronázta meg (2–0), de az öröm nem tartott sokáig, mert Julian Koch szabálytalansága dán 11-est, emberelőnyt és szépítést jelentett (2–1).

A folytatásban, létszámfölényt kihasználva, a dánok irányítottak, Jakob Poulsen pedig előbb szabadrúgásból egyenlített, majd újabb 11-esből fordított (2–3). A hátralévő időben a Ferencváros nem roppant össze, emberhátránya ellenére próbálkozott az egyenlítés érdekében. Bőle lövése például a kapufán csattant, ugyanakkor túloldalt Paul Onuachu nem hibázott a hajrában (2–4), így magabiztos előnnyel utazhatnak haza, noha az utolsó pillanatokban ehhez kapusuk bravúrja is kellett.

Ezzel szemben a Videoton idegenben szerzett megnyugtató előnyt, hiszen az észt Nomme Kalju vendégeként 3–0-ra győzött.

A székesfehérváriak az első perctől kezdve fölényben futballoztak és veszélyesebben játszottak, ez pedig hamar góllá érett Pátkai Máté lövésének köszönhetően (0–1). A vezetés megszerzése után is a magyarok irányítottak, egy ízben Juhász Roland fejesénél csak a keresztléc mentette meg az észteket az újabb kapott góltól.

A második félidő nagyszerűen indult magyar szempontból, mert már az első percben büntetőhöz jutott a bajnoki ezüstérmes, Marko Scepovic pedig értékesítette a tizenegyest (0–2). A játék képe később sem változott, a Nomme Kalju nem tudott újítani, semmiféle veszélyt nem jelentett a Videoton kapujára. A piros-kékek pedig egy újabb büntetővel, Scepovic révén (0–3) minden bizonnyal végérvényesen eldöntötték a továbbjutás kérdését.

Jól kezdett az Astra Giurgiu, hiszen hazai pályán 3–1-re verte az azeri Zira FK együttest. A gyurgyevói alakulat a nyári vakáció idején alaposan megváltozott, szakemberek, de Daniel Coman klubelnök szerint is az idény átvészelése lehet az Astra célja. Egyesek az azerbajdzsáni csapatot mondták a párharc favoritjának, de Edi Iordănescu vezetőedző jól állította fel a csapatot, a 32. percben teljesen megérdemelten a vezetést is megszerezte: egy beívelt labdát Nazirov menteni tudott, de a laszti Alex Ioniţă elé került, aki kihasználta az adódó lehetősége, ugyanis a Zira kapusa a mentés után elterült a gyepszőnyegen és nem tudott visszatérni a helyére (1–0). Az ellenfél azonnal válaszolt a bekapott gólra, és Sadiqov 25 méterről védhetetlenül talált be Illiev kapujába (1–1). Ezután a Liga 2 tavalyi gólkirálya, a Bukaresti Juventustól hozott Bogdan Chipirliu kétszer is ajtó-ablak helyzetből rontott, de a második félidő elején Dandea előnybe hozta csapatát (2–1), húsz perccel később pedig Le Tallec gólja zárta a mérkőzést (3–1).

A visszavágókat jövő csütörtökön rendezik, a mostani eredmények alapján pedig a Videoton és az Astra is esélyesként várhatja a második összecsapást, azonban a Ferencvároson már csak a csoda segíthet a herningi retúron.

Európa Liga-selejtező, 2. forduló, első mérkőzés

Ferencváros – Midtjylland 2–4 (Botka 22. perc, Varga R. 42., illetve Poulsen 45+1., 61., 67. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, Onuachu 90.; piros lap: Koch 45+1. perc – Ferencváros)

Nomme Kalju – Videoton FC 0–3 (Pátkai 8., Scepovic 46., 74. – mindkettőt 11-esből)

Astra Giurgiu– Zira FK 3–1 (Ioniţă 32., Dandea 55., Le Tallec 75., illetve Sadiqov 34.).