2024. 04 24.
enyhe intenzitású szitálás

Videoton és Steaua sikerek az Európa Ligában

2012.10.05 - 16:32

Talán a Videoton FC okozta a legnagyobb meglepetést a labdarúgó Európa Liga 2. fordulójában, miután Paulo Sousa edző legénysége hazai pályán verte 3–0-ra a vendég Sporting Lisboát.

Utoljára 23 évvel ezelőtt szerepelt a Videoton FC európai kupasorozat főtábláján, így érthető, hogy az EL csoportkörének első hazai felvonásán teltház várta a csapatokat. A fehérváriak bátran kezdtek, nem látszott görcsösség a játékukon. Ráadásul az első húsz perc magyar szempontból álomszerűre sikeredett, hiszen előbb egy begyakorolt szögletfigurából Vinicius szerzett vezetést a Videotonnak, majd nem sokkal később egy mintaszerű kontratámadás végén Filipe Oliveira növelte a hazaiak előnyét, majd Nemanja Nikolics góljával már igazi örömmámorba repítette a hazai szurkolókat. Fordulás után a 18-szoros portugál bajnok együttes teljesen beszorította a magyar csapatot, de még a 14 szöglet sem volt elegendő számukra a gólszerzéshez.

Az E jelzésű csoportban nehezen gyűrte le a hazai közönség előtt a Steaua csapata a vendég Köbehavn együttest. A védekezésben jól záró dánokat csak a hajrában sikerült megzavarni, amikor Tănase beadását akarta menteni Sigurdsson Stefan Nikolics elöl. A dán védő szerencsétlenül mozdulata után a saját kapujába küldte a labdát. A bukarestiek egyébként ezzel a sikerrel a széria első helyére álltak, ugyanis meglepetésre a norvég Molde 2–0-ra verte a VfB Stuttgart együttest.

Eredmények: Európa Liga, csoportkör, 2. forduló:

E csoport: Steaua – FC Kövenhavn 1–0 (Sigurdsson 83. perc – öngól), Molde – VfB Stuttgart 2–0 (Berget 58., Chima 88.). A csoport állása: 1. Steaua 4 pont, 2. Molde 3 (3–2), 3. Köbenhavn (2–2), 4. Stuttgart 1.

G csoport: Videoton FC – Sporting Lisboa 3–0 (Vinicius 15., Oliveira 21., S. Nikolics 35.), FC Basel – KRC Genk 2–2 (Streller 70. – 11-esből, 85., illetve De Ceulaer 10., Vossen 38.). A csoport állása: 1. Genk 4, 2. Videoton 3, 3. Basel 2, 4. Sporting 1.