2024. 03 28.
szitálás

Világbajnok és történelmet írt a Mercedes 2019-ben

2019.10.13 - 12:01

A finn Valtteri Bottas nyerte meg a Forma–1-es Japán Nagydíjat, megelőzve a Ferrari német pilótáját, Sebastian Vettelt. Utóbbi nagy csatában tartotta maga mögött a leggyorsabb kört futó Lewis Hamiltont, a Mercedes pedig a mai teljesítményével megnyerte a konstruktőri világbajnoki címet.

Hiába teljesített jól a Ferrari két pilótája a vasárnap reggel rendezett időmérő edzésen (a tájfun miatt nem rendeztek szombaton semmilyen sporteseményt a pályán), ugyanis Vettel és Charles Leclerc is beragadtak a rajtnál. Sőt, a német be is mozdult a rajt előtti pillanatban, de a versenybírók úgy vélték, hogy Vettelnek sikerült még időben megállnia a piros lámpák kialvása előtt. Ezt viszont Bottas kihasználta, és villámrajttal az élre került, majd a végéig az élen autózott. Mögötte viszont Leclerc összeakadt Max Verstappennel. A mezőny végére esett vissza mindkét pilóta, de a holland a 15. körben feladni kényszerült a futamot. A monacóit viszont büntették a sportfelügyelők: 5 másodperces időbüntetéssel sújtották a baleset miatt, majd további 10-zel, amiért a Ferrari nem kötelezte, hogy álljon ki szárnycserére. Ezért nem mellesleg 25 ezer eurós büntetést is kapott a gárda. Leclerc ezzel együtt a 7. helyen zárt.

A Mercedes zsinórban hatodszor szerezte meg a konstruktőri címet. Ezzel beállította a Ferrari rekordját, de ugyanakkor történelmet írt, hiszen az is biztossá vált, hogy versenyzői között dől el az egyéni cím sorsa is, ugyanis matematikailag másnak már nincs esélye a végső sikerre. Ilyen sorozatra egyetlen másik gárda sem volt még képes az F1 történelmében.

Folytatás két hét múlva a Mexikói Nagydíjjal.