2024. 04 25.
Vidék

Visszatért Tasnádra Székely és Varga

2019.01.29 - 10:51

A papírformának megfelelő vereséget szenvedte el a Tasnádi Unirea csapata, amely hétfő késő délután Nyírbátorban, a nagy méretű műfüves pályán játszott felkészülési meccset Lénárdfalva ellen.

Négy-egyes vereséget szenvedett a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata a Liga 3-ban csoporttárs ACS Fotbal Comuna Lénárdfalva együttesétől. Viszont a hétfő késő délutáni, nyírbátori találkozó a tavaszi folytatásra való felkészülési program része, így a Cristian Popa, Ovidiu Suciu edzőpárosnak megfelelő alkalma nyílt, hogy lássa fiatal legényeit miként boldogulnak egy erős ellenféllel szemben.

A novemberben játszott lénárdfalvi bajnokin 4–2-re nyert a máramarosi alakulat, amely az 5. csoport első helyén zárta az őszi szezont. Az akkori meccshez képest viszont az Unirea kerete fele megváltozott, és rutinos játékosok helyére fiatal, ám tehetséges legények érkeztek. Legalábbis, ezt bizonyították a srácok a hétfői meccs első fél órájában, amikor derekasan küzdöttek a csoportvezetővel, sőt, még két nagy helyzetig is eljutottak. Viszont az egyéni hibák, az összeszokottság hiánya és a rutintalanság oda vezetett, hogy az első félidő utolsó negyed órájában 3–0-s eredményt állított be Lénárdfalva. A máramarosiak első két gólját ráadásul Cristi Popa edző egykori sportlíceumos tanítványa, Brian Lemac rágta, aki másfél évig a Kolozsvári Universitatea játékosa volt, a 2018–2019-es idény első felében viszont a harmadosztályos Kudzsiri Metalurgistulnál játszott.

Fordulás után négyre növelte előnyét Romulus Buia edző gárdája, majd Cocian 25 méterről megeresztett, megpattant labdája landolt az ellenfél kapujában, így 4–1-es végeredménnyel zárult a találkozó.

Mint ismeretes, az Unireának ez volt az idei második felkészülési mérkőzése. Korábban a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei első osztályban szereplő MTK Mátészalka ellen játszottak egy meccset, amit Vincze Dávid góljával 1–0-ra nyertek meg.

„Tükröt tartott elénk a lénárdfalvi csapat. Igaz, tudtam, hogy még sok a munkánk, és most láttam, hogy kell még építeni, hogy jó játékot nyújtsunk majd a bajnokságban. Az első félidő első fél órájában nagyon jól játszottak a fiúk, jó volt a mérkőzés sebessége is. Viszont a rutinbeli különbség kiütött. Fiatal csapatunk van rengeteg újonccal. Türelmesnek kell lenni, de ugyanakkor a srácoknak is nagyon sokat kell dolgozni. Én bízok bennük és hiszem, hogy a márciusi rajtig egy jó csapat áll össze Tasnádon” — mondta Cristi Popa, aki napi két edzést vezet a srácoknak.

Jó hír, hogy visszatért a keretbe az Unirea két játékosa, Székely Krisztián (képünkön gránátvörös-kék mezben) és Varga Markus. Mindketten az AFK Csíkszeredánál készültek az elmúlt hetekben, viszont a felek nem tudtak megegyezni az átigazolásról, így a két fiatal srác nyárig itthon marad. Varga pályára lépett már a hétfői meccsen is, Székely tegnap érkezett haza, de délután már csatlakozott a kollégáihoz.

A következő felkészülési mérkőzést február 11-én játssza a tasnádi gárda: a Bihar megyei negyedosztályban szereplő Érmihályfalvi Unirea lesz az ellenfél Nyírbátorban.

Felkészülési mérkőzésen

Tasnádi Unirea – ACS Fotbal Comuna Lénárdfalva 1–4 (0–3). tasnádi gólszerzők: Cocian.

Unirea: Görbe – Palinceac, Varga, Pușcașu, Tutuța, Silaghi, Ziman, Cocian, Vincze D., Pop Călin, Talpoș. Játszottak még: Cădar – Bălău, Vincze L.