2024. 05 02.
Zsigmond

Visszavágtak a pusztadaróciak

2013.05.31 - 17:50

Vetés–Avasújváros és Érkávás–Pusztadaróc mérkőzéseket rendeznek szerdán a labdarúgó Román Kupa megyei szakaszának elődöntőjében.

A Pusztadaróci Recolta búcsúztatta a címvédő Óvári Someşul labdarúgócsapatát a Román Kupa megyei szakaszának negyeddöntőjében. A pusztadarócon rendezett csütörtöki találkozón Esztinka Sándor edző legénysége 3–2 arányban győzte le az óváriakat, ezzel visszavágva a Someşulnak a tavalyi, döntőbeli vereségért is.

A daróci legények szerdán az Érkávási Olimpiával mérkőznek majd a döntőbe jutásért.

A másik ágon Vetési Viitorul – Avasújvárosi Talna összecsapást rendeznek az elődöntőben. A vetésiek a pályán elvesztették az ötödosztályos Tasnádi Stil elleni negyeddöntőt, azonban fellebbeztek a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesületnél (AJF), mivel az üdülőtelepülés csapatában egy játékos jogosulatlanul lépett a pályára. Az AJF jóváhagyta az óvást, így a Viitorul zöldasztalnál 3–0-ra nyerte meg a találkozót, és lépett a következő körbe.

Az avasújvárosiak a Szatmárnémeti Atletic 94 ellen nyertek 6–3-ra, így több év kihagyás után ismét közel kerültek a kupadöntőbe való szerepléshez.