Visszavágtak, akárcsak Ludas Matyi
Utoljára módositva: 2019-10-04 12:22:39

Fájó vereséget szenvedtek a Ferencváros és a Kolozsvári CFR csapatai a labdarúgó Európa Liga 2. fordulójában. Mindkét alakulatot az az együttes győzte le nullára, akiket a nyár folyamán a Bajnokok Ligája-selejtezőből ejtettek ki.

Kevésnek bizonyult a Ferencváros labdarúgócsapata csütörtök este a Ludogorec elleni Európa Liga-csatában, a bolgár ellenfél ugyanis rászámolt a magyar bajnokra a Groupama Arénában.

Mint arról beszámoltunk, a két alakulat nyáron a Bajnokok Ligája-selejtezőjében mérkőzött meg, a Fradi pedig kettős győzelemmel búcsúztatta a razgradi alakulatot. Csütörtökön, a csoportkör második fordulójában viszont 180 fokot fordult a helyzet, és a Ludogorec teljesen megérdemelten nyert 3–0-ra, és vitte haza a három pontot.

Első ferencvárosiként Dibusz ért bele a labdába a meccsen, a válogatott hálóőrnek viszont 37 másodperc után a hálóból kellett kiszednie a játékszert egy rendkívül formás támadás végén: a középkezdés után egészen hátulról indította el a játékot a Ludogorec, a bal oldalon egy gyönyörű akció futott végig, Nedjalkov jobb külsővel tökéletesen adott be, Lukoki pedig a tehetetlen Dibusz mellett hat méterről, kapásból a hálóba belsőzött (0–1).

A zöld-fehérek kapusa két ziccer védésével tartotta meccsben csapatát, miközben a támadók játékából hiányzott a kreativitás és a lendület. A vendégek öt perccel a félidő vége előtt Rafael Forster bődületes szabadrúgásgóljával megduplázták előnyüket (0–2), viszont emberhátrányba kerültek a második sárga lapját begyűjtő Grigore kiállítása miatt.

Fordulás után ugyan kézbe vette az irányítást a Ferencváros, viszont igazából nem sikerült veszélyeztetni Iliev kapuját. Azok a lövések, amelyek mégis eltalálták a bolgár kapu területét, azok mindegyikét hárította a hálóőr.

A találkozó aztán a 64. percben eldőlt, a vendégek gyakorlatilag először jöttek át a zöld-fehérek térfelére, és egy szöglet után Rafael Forster második gólját szerezte (0–3).

„Azt mondtam a játékosoknak, hogy ez egy másik szint, minden egyes hibánkat megbosszulja az ellenfél. Hiába győztük le kétszer ezt a csapatot, ettől még egy rendkívül erős együttes” —nyilatkozta Szerhij Rebrov, az FTC ukrán trénere.

Visszavágott az augusztusi vereség miatt a Celtic is: a skót együttes a Kolozsvári CFR-t fogadta, és 2–0-s sikert aratott csütörtök este.

Akárcsak az előbbi esetben, Glasgowban is két olyan alakulat találkozott, amely a BL-selejtezők során már megmérkőzött. A CFR odahaza ikszelt, majd Skóciába nyert, így jutott tovább az első számú sorozat következő körébe. Csütörtökön viszont Dan Petrescu edző alakulata sem tudta megismételni a bravúrt, a kolozsváriak ugyanis 2–0-s vereséggel tértek haza.

A skóciai találkozót sokkal határozottabban kezdte a hazai alakulat, a CFR védeleme pedig már a 20. percben megtorpant, amikor egy bal oldali beadásra Édouard érkezett a rövid sarokra, és fejelte a labdát a kapuba (1–0). Nem sokkal később Boli betalált, de ő, illetve Rondon is lesen álltak, így a bírók nem adták meg az egyenlítő találatot.

A második félidőben sem változott sokat a játék képe, míg a Celtic egy ellentámadás végén ismét gólt szerzett: egy visszagurított labdát a 16-os széléről vágott a kapuba Elyounoussi, és mint kiderült, ezzel el is döntötte a meccset (2–0),

Október 24-én rendezik a 3. forduló mérkőzéseit. A CFR a Roazhon Parkban a Rennes ellen játszik idegenben, míg a Fradi Moszkvába utazik a CSZKA vendégeként.

Brazil csodagyerek?

A Frankfurt elleni 3–0-s győzelmet követően újabb kiütéses sikert könyvelhetett el az EL-ben az Arsenal, amely a csoportkör második fordulójában 4–0-val küldte haza a belga Standard Liege-t. A találkozű első két gólját (a 13. És a 16. percben) a brazil Gabriel Martinelli jegyezte, aki 18 évesen és 107 naposan az Arsenal történetének legfiatalabb duplázója lett a nemzetközi kupákban. Nem mellékes, hogy az ifjú csatár ezelőtt a Ligakupában is duplázott…