×
2024. 04 27.

Volt egy jó negyede a VSK-nak Szentgyörgyön

2020.03.08 - 21:33

Beszámított vereséggel zárta a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Nemzeti Liga középszakaszát, viszont ezek ellenére megőrizte a második helyét az A-csoportban, így Procaccini együttese készülhet már a bajnoki elődöntőre.

Kilencszáz nézőt engedtek be a szervezők vasárnap este a Sepsi Arénába, ahol a házigazda Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC az élvonal középszakaszának záró mérkőzésén a Szatmárnémeti VSK ellen játszott bajnoki rangadót.

Mint ismeretes, egy országos rendelet értelmében sporteseményeket csak akkor rendezhetnek meg közönséggel, amennyiben kevesebben vannak a teremben, mint ezren, illetve azt a helyi közegészségügyi hatóságok is engedélyezik. Így félig sem telhetett meg a Sepsi Aréna lelátója vasárnap, amikor a hazai csapat majdnem tökéletesen kezdett a VSK elleni bajnoki mérkőzésen: Rebecca Tobin és a szülinapos Annemarie Gödri-Părău pontjaival a háromszékiek másfél perc után 4–2-re vezettek. Mauro Prcoaccini edző tanítványai nem tudták feltörni a hazaiak védelmét, ezért távoli dobásokkal próbálkoztak, de csak Oláh Andinak akadt be egy távoli próbálkozása a 4. percben (10–5). A folytatásra viszont sokat kellett várni, még a 6. percben beálló újonc D’Andra Moss csak a negyed végén hozott pontokat a VSK-nak. Addig viszont a Sepsi játékosai már 28-at dobtak, így mínusz 19-ről kezdett a VSK a második negyedben (28–9).

Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a meccs. Igaz, a szünet előtti tíz perc a VSK-é volt, és egy öt perces 16–1-es futással felzárkózott négy pontra a Procaccini-csapat (29–25), de egyenlíteni nem sikerült. Chrissi Givens másfél perc alatt dobott öt pontot, majd Andra Mandache pontjaival már tizenegy volt a két csapat között (36–25). A VSK olasz edzője csak ekkor kért időt, de a lányok nem tudták visszahozni a meccset, a második félidőt mínusz tizenkettőről kezdte a szatmári csapat (41–29).

„D” Moss pontjai indították a harmadik negyedet, de a következő három és fél percben egyetlen csapat sem talált be. A Sepsi pontjaira Oláh Andi válaszolt, majd egy 10–0-s sorozattal a háromszékiek a 28. percig beállították a legnagyobb előnyüket (55–35). Maja Miljkovic tripláival, illetve Adina Pop és Carla Popescu pontjaival sikerült mínusz tizenkettőre visszahozni a VSK-t (57–45). Az utolsó nyolc percben a Sepsi még hozzá tett keveset az előnyéhez, végül tizenöt ponttal meg is nyerte a meccset (73–58).

A háromszékiek így 13 győzelemmel és egyetlen vereséggel zárták a bajnokság első két szakaszát. Csak a VSK tudta verni a Sepsit, de azzal a győzelemmel a szatmáriak biztosítani tudták a második helyüket a táblázatban. Ez már eldőlt a vasárnapi találkozó előtt, így mindkét együttesre egy hosszabb pihenő vár, hiszen a rájátszásban nem kell a negyeddöntőben a pályára lépniük.

Nemzeti Liga, középszakasz, 10., utolsó forduló

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Szatmárnémeti VSK 73–58 (28:9, 13:20, 14:11, 18:18)

Sepsi (pontok száma/ lepattanók/gólpasszok): Orbán Nikolett (2/1/0), Andra Mandache (16/3/2), Annemarie Gödri-Părău (9/4/5), Chrissi Givens (21/8/0), Rebecca Tobin (5/10/5) – Jovana Pasic (5/2/1), Demeter Nóra (2/2/0), Ștefania Cătinean (3/0/0), Nagy Ildikó (1/0/0), Jelena Vucetic (4/1/2), Kristina Topuzovic (2/3/1). Vezetőedző: Zoran Mikes.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Oláh Andrea (9/3/2), Maja Miljkovic (8/5/0), Alina Podar (5/3/2), Lauren Ervin (4/4/2), Andreea Huțanu (12/5/1) – Carla Popescu (2/0/2), Adina Pop (5/1/0), Kádár Annamária, Adina Stoiedin (6/4/1), D’Andra Moss (7/3/2). Vezetőedző: Mauro Procaccini.

FCC Baschet Arad – Brassói CSTBv Olimpia 78–56

Kolozsvári Universitatea – CS Municipal Târgoviște 74–82