5 °C
szórványos felhőzet

VSK: Nullára hozták ki a hétvégét

2014.02.09 - 19:07

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata 25 ponttal verte meg szombaton a sereghajtó CSM Craiova együttesét, vasárnap pedig ugyanevvel a különbséggel kaptak ki a Nemzeti Liga negyedik helyén tanyázó Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC alakulatától.

A várakozásoknak megfelelően felemás eredményeket ért el hétvégén a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a CSM Craiova, valamint a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC elleni mérkőzéseken. Érdekességként megemlíthetjük, hogy mindkét találkozó 25 pontos különbséggel zárult, az eltérés csupán annyi, hogy szombaton a VSK ennyivel győzött a Craiova ellen, míg vasárnap ugyanevvel a pontkülönbséggel veszítette el a Sepsi SIC elleni összecsapást.

Amint azt a Városi Sportklub vezetősége is kihangsúlyozta, a CSM Craiova ellen nem volt kérdéses a szatmári klub győzelme, a szombati találkozó ennek tükrében indult. A VSK már az első negyedben kétszer annyit dobott, mint a vendégcsapat (24:12). A szünetre ez a különbség két ponttal nőtt (42:28), a Craiova pedig következő két negyedben sem tudott közelebb kerülni a hazai gárdához mind a pontkülönbség mind pedig a játékerő tekintetében. Ráadásul a szatmári lányok a mérkőzés végéig további 11 ponttal toldották meg előnyüket, kialakítván a 78:53-as végeredményt.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A CRAIOVA ELLENI MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

A vasárnapi mérkőzésen viszont a fordított erőviszonyok helyzete állt fenn. A Nemzeti Liga negyedik helyén álló Sepsi SIC és a VSK között a játékerőt tekintve hozzávetőleg ugyanannyi a különbség, mint a VSK és a CSM Craiova között. Mindezt félretéve a szatmári lányok határozottan léptek pályára, és az első két negyedben viszonylag tartani tudták a lépést a háromszéki alakulattal. A félidőben „csak” hét pont volt a vendégek előnye (32:39). A hidegzuhany a félidő után, a harmadik negyedben következett: a VSK játékosai teljesen elvesztették a fonalat, a szentgyörgyiek pedig légiósaiknak – elsősorban a találkozón 25 pontot termelő – Prahalisnak köszönhetően még 16 egységgel bővítették előnyüket. Az utolsó negyednek tehát már 23 pontos fórral vágtak neki, nem csoda, hogy ebben a játékrészben már kiengedett a Sepsi SIC, ennek ellenére ezt a negyedet is megnyerték két ponttal növelve a pontkülönbséget (57:82).

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A SEPSI-SIC ELLENI MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Női Kosárlabda, Nemzeti Liga

Szatmárnémeti VSK – CSM Craiova 78:53 (24:12, 18:16, 16:11, 20:14)

A szatmári pontszerzők: Orosz 22/6/5, Tarţa-Laza 17/6/4, Voica 13/3/1, Desroches 8/9/1, Wampler 8/9/1, Adi 4/2/0, Jones 2/5/3, Ivan 2/3/1, Neste 2/0/2.

Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 57:82 (20:24, 12:15, 8:24, 17:19)

A szatmári pontszerzők: Tarţa-Laza 21/2/2, Wampler 11/11/0, Jones 11/4/1, Desroches 8/10/0, Orosz 2/4/2, Ivan 2/3/1, Voica 2/2/0.

Fotók: Pesek Attila