×
2024. 04 25.

Yakuza-éremeső Mátészalkán

2018.05.07 - 04:02

Több mint három tucat éremmel tértek haza Mátészalkáról a Szatmárnémeti Yakuza SK karatékái, akik részt vettek az elmúlt hétvégén a Szatmár Kupa nemzetközi verseny küzdelmein.

A Csatári Attila, Soós Róbert edzőpáros huszonhárom tanítványát nevezte a több mint 210 fős mezőnybe. A megmérettetésen huszonegy klub vett részt, és körülük a Yakuza SK volt a legeredményesebb. Tizenöt alkalommal szólították a szatmári egyesület valamely karatékáját vagy csapatát a dobogó legfelső fokára: Rebecca Silaghi, Micza Melánia, Alex Forgaciu, Ioachim Hotca, Csatári Zita, Visky Emília, Alexandra Pintea, Éles Bence, Cristian Hotca és Raul Bozântan szereztek aranyérmet kategóriájuk versenyében, de a dobogó legfelső fokára állhattak fel a 12–15 évesek lánycsapata (Csatári Zita, Mincza Viktória, Visky Emília), a 12–15 évesek fiúcsapata (Raul Bozântan, ifj. Kovács Ottó, Érseki Benjamin), a 16–18 évesek fiúcsapata (Éles Bence, Darius Pintea, Raul Bozântan), a 16–18 évesek lánycsapata (Alexandra Pintea, Mincza Viktória, Visky Emília) és a 7–11 évesek lánycsapata is (Cristal Coman, Micza Melánia, Mihaela Bletan).

A második helyen zártak: Mihaela Bletan, Cristal Coman, Răzvan Costan, Diana Tripon, a 7–11 évesek lánycsapata (Micza Melánia, Nagy Kimberley, Rebecca Silaghi), a 7–11 évesek fiúcsapata (Alex Forgaciu, Ioachim Hotca, Kovács Máté), a férfi felnőttcsapat (Cristian Hotea, Éles Bence, Darius Pintea).

A harmadik helyen zártak: Nagy Kimberly, Micza Viktória, Érseki Benjámin, ifj. Kovács Ottó, Darius Pintea, Raul Bărbulescu, David Barbu.