erős felhőzet
1USD = 4.66 RON

Zakót kapott a visszavágón a Fradi, búcsú a BL-től

2019.08.13 - 23:42

A labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójának a visszavágóján a Ferencváros már nem tudta tartani a lépést a horvát bajnokkal, a Dinamo Zagreb ugyanis a keddi találkozó második félidejében lelépte a magyar együttest, amely így búcsúzott a BL-től.

A nemzetközi csoportkörről dédelgetett álmok azonban tovább élnek, a Fradi ugyanis az Európa Liga playoff-körében folytathatja szereplését, ahol a jövő héten az izraeli Maccabi Tel Aviv és a lett Sūduva párharc győztesével játszik és siker esetén bejut a főtáblára.

A találkozó első negyvenöt percében egyébként jól tartotta magát a pályán Szerhij Rebrov edző alakulata, és még a bekapott gól sem szegte kedvüket. A fordulás után viszont a zágrábiak sokkal magasabb sebességre kapcsoltak, amire az FTC-nek már nem volt válasza. Ráadásul Civic húsz perccel a vége előtt a második sárga lap után ki lett állítva, így emberhátrányba játszottak a zöld-fehérek.

Háromszor is kedvük szerint játszották ki a magyar védelmet a horvátok, így magabiztos sikerrel folytathatják BL-szereplésüket, amelynek a következő körében a norvég Rosenborg lesz az ellenfele.

„A legnagyobb különbség a gyorsaságban volt, ez döntötte el a mérkőzést. Topszinten játszottak a labdarúgóim, de a Dinamo más szintet képviselt” — nyilatkozta a találkozó után a Ferencváros ukrán szakvezetője.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, visszavágó

Bajnoki ág

Ferencvárosi TC – Dinamo Zagreb 0–4 (Ademi 16., Petkovic 47., Olmo 55., Gojak 79.; piros lap: Civic 69. perc – Ferencváros); továbbjutott: a Zagreb, 5–1-es összesítéssel.

Ajax – PAOK 3–2. Továbbjutott: az Ajax, 5–4-es összesítéssel.

Qarabag – APOEL 0–2. Továbbjutott: az APOEL, 3–2-es összesítéssel.

Celtic FC – Kolozsvári CFR 3–4. Továbbjutott: a CFR, 5–4-es összesítéssel.

FC Köbenhavn – Crvena zvezda 1–1. Továbbjutott: Crvena, 2–2-es összesítéssel, 11-esekkel.

Rosenborg – NK Maribor 3–1. Továbbjutott: a Rosenborg, kettős győzelemmel, 6–2-es összesítéssel.

Nem bajnoki ág

Dinamo Kijev – FC Bruges 3–3. Továbbjutott: a Bruges, 4–3-as összesítéssel.

LASK Linz – FC Basel 3–1. Továbbjutott: a LASK Linz, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel.

FC Porto – FK Krasznodar 2–3. Továbbjutott: a Krasznodar, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

Olympiakosz Pireusz – Istanbul Basaksehir 2–0. Továbbjutott: az Olympiakosz, kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel.