×
2024. 03 29.

Zöld út kifelé?

2017.03.01 - 19:15

A Szatmárnémeti VSK hazai pályán is kikapott az alsóházi rangadón a Fogarasi CSM-től, így nehéz helyzetbe kerül a rájátszásra.

Nehéz helyzetbe sodorta magát a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, miután az alsóházi rangadón vereséget szenvedett a Fogarasi CSM együttesétől. Ezzel alaposan megnyirbálta esélyeit arra, hogy az idény végén bent maradjon a Nemzeti Ligába, hiszen a kisesés ellen küzdő első számú ellenfele, a Brassó megyei csapat, legalább hat pontot vihet majd magával a rájátszásba, míg a VSK egyelőre nulláról indul majd április végén. Most legalábbis ez a helyzet, nem kell földet dobni a szatmári csapatra, viszont a szerdai vereség fájdalmas volt (és talán végzetes).

Szerdán idegölő csata zajlott a pályán a két csapat között, amely láthatóan az „életéért” harcolt. A szatmáriak ráadásul kaptak egy hangos szurkolótábort is segítségként, akik végig énekelték a mérkőzést a Both Katalin Sportterem lelátójáról. A csapatok viszont tartottak egymástól, remegtek a kezek minden támadásnál és a passzív játék határán játszva rengeteget hibáztak. Az első félidőben a VSK vezetett hárommal (4–1, 10. perc), majd hét perccel később egyenlített a Fogaras (4–4), a félóra végére pedig a vezetést is átvette (8–10, szünet).

A 35. percben már az ellenfélnél volt a három gólos fór (10–13, 35. perc), de emberhátrányból a 46. percben Oláh egyenlített (18–18), két perccel később pedig Mureșan találatával ismét VSK-vezetést mutatott az eredményjelző tábla (20–19). A várt magabiztos hajrá elmaradt, a vendégek ismét átvették a vezetést és másfél perccel a vége előtt hármat tettek a két csapat közé (23–26). Mureșan és Campar góljai még hoztak némi reményt az egyenlítésre, viszont az ellenfél jól „kisakkozta” az utolsó 25 másodpercet és nyertek.

Egy pihenő következik a VSK-nak, amire nagy szüksége van a legénységnek, hogy felejtse a szerdai meccset, jövő szerdán pedig talán sikerül a Suceavát verni idehaza.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 21. forduló

Szatmárnémeti VSK – Fogarasi CSM 25–26 (8–10).

VSK: Cioroiu 11 védés (ebből 2 hétméteres), Pogyină – Mateș, Rogoz 1 gól, Morar 3, Mureșan 3, Munea 7, Crăciun, Suciu 5 (1x7), Campar 2, Oláh 3, Trifunovic 1, Ungar.

Szöveg és fotók: Pesek Attila