2024. 04 23.
Béla

Zöldasztalnál is nyertek osztályzót

2012.06.21 - 12:28

Huszonegy csapat vívta ki szerda délután a harmadosztályos szereplést. Mint ismeretes, a Szamoskrassói Someşul 1–0-s vereséget szenvedett Zilahon a Bihar megyei IV. ligás bajnok, Váradalpári Tricolorullal szemben, így a párharc győztese vívta ki a harmadosztályos szereplést.

Ezzel egy időben a szatmárnémeti Olimpia Stadionban a Máramarosszigeti Plimob harcolta ki a feljutást, a hosszabbítás első percében szerzett győztes góllal. Amennyiben az Olimpia a III. Ligában kezdi majd a 2012/13-as idényt, akkor a máramarosiak visszatérhetnek majd a szatmári stadionban bajnoki mérkőzést játszani a „sárga–kékek” ellen, ugyanis várhatóan egy csoportban fog szerepelni a két együttes.

Szerdán négy mérkőzés győztese a félórás ráadás után dőlt el, míg másik két találkozón 11-es rúgásokig jutottak, hogy döntés szülessen a továbbjutóról.

A Vrancea megyei Panciu településen viszont le sem játszották az osztályzót, Kovászna megye bajnoka, a Zágoni FC zöldasztalnál nyerte meg a találkozót, mivel a Buzău megyei Unirea Stâlpu vezetősége nem tudta, hogy játékosainak sportorvosi igazolásra van szüksége. Igaz, a 3200 lelket számláló falu csapatát váratlanul érhette az osztályzó, mivel a Buzău Megyei Labdarúgó Egyesület kizárta a IV. ligás bajnokságból azt a két csapatot, amelyek az utolsó fordulóban az első helyért küzdöttek. A FC Puieşti csapata 36–2 (!), míg a Voinţa Lanuri 33–1 (!) arányban győztek ellenfeleikkel szemben, és előbbinek öt góllal nagyobb különbséggel kellett volna győzni, hogy az első helyen zárjon. A kizárást követően a bajnoki bronzérmes Unirea mehetett osztályzóra.