Béla
8 °C

Zsiga Ervin vezérletével nyert az Olimpia

2012.05.21 - 10:19

A Szatmárnémeti Olimpia 5-2 arányban győzte le a Kolozsvári Sănătatea csapatát a III. ligás labdarúgó bajnokság 28. fordulójában. Zsiga Ervin négy góllal járult hozzá az Oli sikeréhez.

Továbbra is veretlen hazai pályán a Szatmárnémeti Olimpia labdarúgócsapata, hiszen szombaton egy újabb itthoni győzelmet zsebeltek be Csík Tibor tanítványai. Ez alkalommal a Kolozsvári Sănătatea együttese volt az áldozat, amelyet 5-2 arányban múlt felül a szatmári alakulat.

Jól kezdték a meccset

Az Olimpia már az ötödik percben megszerezte a vezetést egy büntetővel. Zsiga Ervint az ellenfél tizenhatosán belül buktatták, a megítélt büntetőt pedig ugyancsak ő értékesítette (1-0). Néhány perccel később viszont kiegyenlítődött az állás, egy kolozsvári beívelést követően Moş-ról saját kapuba pattant a labda (1-1). Ezt követően hiába játszott nyomasztó mezőnyfölényben az Olimpia, a szünetig nem született több találat. Marian Pop három, Feier, Dănilă és Villand pedig egy-egy nagy helyzetet hibázott el.

A második játékrészben azonban magára talált az Oli. A rendkívül gyengén játszó Marian Pop helyére Ciprian Prodan állt be. A cserejátékos az 50. percben kiharcolt egy büntetőt, amelyet újfent Zsiga értékesített (2-1), négy perccel később pedig Danila beadását Villand váltotta gólra (3-1). Újabb három perc után Zsiga harmadik gólját is berúgta, az Oli legjobbja ezúttal egy bődületes szabadrúgással növelte a hazai előnyt (4-1). A 75. percben a játékvezető tizenegyeshez juttatta a kolozsvári csapatot, a büntetőt Soós végezte el (4-2). Az Oli nem sokkal később, a 83. percben Zsiga remek emelésével állította be az 5-2-es végeredményt.

Eredmények

Szatmárnémeti Olimpia – Kolozsvári Sănătatea 5-2 (Zsiga 4, Villand 1, illetve Moş – öngól, Soós)

Olimpia: Şuta – Moş, Fl. Mureşan, Heil (Sabău – 60. perc), Homorozan, Marian Pop (C. Prodan – 46. perc), Villand, Botos (Mihai Pop – 82. perc), Zsiga, Feier, Dănilă (Hanus – 80. perc).

További eredmények: Marosvásárhelyi FC II – Tatrangi Unirea 0-6, Zilahi FC – Aranyosgyéresi SESO 2-0, Szászfenesi Unirea – Zalatnai SK 3-2, Brassói Corona – Szászrégeni Avântul 3-0, Kolozsvári CFR II – Besztercei Gloria II 1-1, Nyárádtői Unirea – Dési Unirea 4-1.