2024. 04 24.
enyhe intenzitású szitálás

Zsiga-triplával Oli-siker

2012.05.13 - 14:07

A Szatmárnémeti Olimpia 3-0 arányba verte szombaton a Szászrégeni Avântul csapatát a labdarúgó III. Liga 26. fordulójának mérkőzésén. A szatmáriak mindhárom találatát Zsiga jegyezte.

Hozta tizenharmadik hazai mérkőzését is a Szatmárnémeti Olimpia labdarúgócsapata, miután a III. Liga 26. fordulójának szombati találkozóján Zsiga Ervin góljaival 3-0 arányba verte a vendég Szászrégeni Avântul együttest.

A „sárga-kékek” a találkozó első percétől „letáboroztak” a Maros-megyeiek térfelén. Az első öt percben már két szögletrúgáson is túl volt Adrian Marinaş, míg a 7. percben Villand Róbert „kóstolgatta” az ellenfél kapusát, Laurenţiu Husart, aki nagyon figyelmes kellett legyen a szatmári középpályás emelésénél. A folytatásban a szászrégeniek hősiesen védekeztek, míg az Olimpia minden oldalról próbálkozott, de nem sikerült bevenni a kaput. Végül a hajrában Zsiga törte meg a jeget: a tizenhatos baloldali sarkáról elvégzett szabadrúgás után a labda Husar kapujának jobbfelső vinklijéről szedte a pókhálót. A szünet előtt Ionuţ Dănilă növelhette volna a különbséget, viszont fejese kevéssel ment a kapu mellé.

Fordulás után sem változott a felállás, annyi különbséggel, hogy az Olimpia „áttáborozott” a másik térfélre. Ezúttal a góllal sem kellett oly sokat várni, hiszen az 53. percben Zsiga ismét megleckéztette Husart: Marinaş adta keresztbe a labdát Zsigának, aki balról, hét méterről küldte a lasztit a hosszúra. Tíz perc múlva a „szatmári Messi” beállította a végeredményt is: Dan Gavrilescu passzolt a támadó középpályás elé, aki közelről a „lécgyökérre” küldte a labdát. Két perccel később, 3-0-s állásnál jegyezhető az első veszélyesebb Avântul helyzet, de Doru Tomcean lövését Marius Şuta szögletre tornázta. A szászrégenieknek egyébként ez volt az első és utolsó szögletrúgás a szombati meccsen.

Az Olimpia simán nyert, őrzi hazai veretlenségét, jövő hét szombaton pedig a Kolozsvári Sănătateát fogadja az szatmári stadionban. Addig, kedden hétközi bajnokin lép pályára Csik Tibor vezetőedző legénysége, a „sárga-kékek” a Zalatnai SK otthonában játsszanak.

Eredmények

Labdarúgó III. Liga, 6. csoport, 26. forduló: Szatmárnémeti Olimpia – Szászrégeni Avântul 3–0 (Zsiga 43. perc, 53., 63.). Olimpia: Şuta – Moş (Jakkel 83.), Fl. Mureşan, Heil, Homorozan, Gavrilescu (Marian Pop 66.), Villand, Botos, Zsiga, Marinaş (Hanus 70.), Dănilă (Feier 55.). További eredmények: Aranyosgyéresi Seso – Tatrangi Unirea 0–1, Marosvásárhelyi FCM II – Kolozsvári U II 1–6, Zilahi FC – Kolozsvári Sănătatea 2–0, Szászfenesi Unirea – Besztercei Gloria II 5–2, Brassói Corona – Dési Unirea 4–0, Kolozsvári CFR II – Nyárádtői Unirea 4–1, Jádi Voinţa – Zalatnai SK 0–1.

1. Brassó 26 20 4 2 52-7 64

2. Olimpia 26 19 2 5 45-18 59

3. Tatrang 26 14 5 7 42-27 47

4. Zilah 26 14 3 9 39-37 45

5. U II 26 13 4 9 49-32 43

6. Gyéres 26 13 4 9 38-28 43

7. Szászfenes 26 13 2 11 41-35 41

8. Régen 26 12 5 9 31-30 41