×
2024. 04 20.

Zsinórban tizenegyedszere európai főtáblán a Steaua

2014.08.07 - 08:04

Kilenc mezőnyjátékossal a pályán tudott szépíteni Bukarestben az FC Aktöbe, mindez viszont kevés volt a kazahoknak, hogy megálljt parancsoljanak a BL–csoportkörre hajtó Steauának.

Ritkán villantotta meg tudását szerda este Bukarestben a Steaua labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája–selejtező 3. fordulójának visszavágóján, de ez is elég volt ahhoz, hogy behúzza az FC Aktöbe elleni meccset és továbbjusson a legrangosabb európai kupasorozat rájátszásába.

Costel Gâlcă vezetőedző tanítványai a kazahsztáni 2–2 után várták a visszavágót, és szerda esti találkozón úgy tűnt, hogy sima győzelmet hoz majd bukaresti összecsapás: Chipciu már a 3. percben vezetéshez juttatta a Steauát, majd néhány percig még mezőfölényben játszott a román bajnok. Azonban Vladimir Gazzaev vezetőedző legénység lassan kiegyenlítette a meccset, és csak Arlauszkisz parádés védéseinek, illetve a szerencsének köszönhetően maradt változatlan az eredményjelző tábla a 39. percig: ekkor egy gyors ellentámadás után Stanciu vágta védhetetlenül a lasztit a keresztléc alá. A kazahok a fordulás után sem adták fel a harcot, habár az 57. perctől emberhátrányban játszottak, mivel a csapatkapitány Logvinenkonak a második sárga lap után a piros lapot is felmutatta a cseh játékvezető, Miroslav Zelinka. A hajrában ráadásul még a szépítő találat is megszületett, Kapadze éles szögből pördített a Steaua kapujába. Az Aktöbének még egy gól kellett volna, hogy hosszabbításba vigye a párharcot, de kilenc mezőnyjátékossal ez nehéz volt, így maradt a 2–1-es Steaua–siker. Ezzel a bukaresti alakulat zsinórban tizenegyedik alkalommal biztosította helyét egy európai kupasorozatban, a következő körben ugyanis a BL–főtáblára jutás lesz a tét. Annak a párharcnak a vesztese az Európa Liga csoportkörében kap majd helyet.

A BL és az EL rájátszásának a párosítását ma sorsolja ki az európai szövetség (UEFA) a nyoni székhelyén. A Steaua a BL-ben kiemelt lesz a Salzburggal, az APOEL-lel, BATE Boriszovval és Ludogoreccel együtt, a lehetséges ellenfelek között pedig a Maribor, a Legia, a Malmö, a Slovan Bratislava és Aalborg található.

Bajnokok Ligája–selejtező, bajnoki ág, 3. forduló, visszavágó

Steaua – FC Aktöbe 2–1 (Chipciu 3. perc, Stanciu 39., illetve Kapadze 85.; kiállítva: Logvinenko 57. – Aktöbe). Továbbjutott: a Steaua, 4–3-as összesítéssel.