×
2024. 04 20.

29 év után ismét a legjobb négy között

2021.07.04 - 15:48
Dánia jutott be harmadikként a labdarúgó Európa-bajnokság legjobb négy csapata közé, miután a szombat kora esti azerbajdzsáni negyeddöntőben 2–1-re legyőzte Csehországot.

A dánok az 5. percben megszerezték a vezetést, a szünetben már kettővel vezettek, és bár a csehek a szünet után gyorsan szépítettek, egyenlítésre nem futotta az erejükből.
Dánia új nemzeti rekordot állított be, megelőzve az 1986-os válogatottat, amely a mexikói világbajnokságon 10 gólt szerzett. Thomas Delaney és Kasper Dolberg találataival már 11 gólnál tart nagy tornán Dánia nemzeti együttese.
A csehek szépítő találatát Patrik Schick lőtte, és ezzel már az ötödik gólig jutott az Eb-n. Így utolérte Cristiano Ronaldót az idei kiírás góllövőlistájának élén. A cseh/csehszlovák futballtörténelem csak egy eredményesebb gólszerzőt ismer az Európa- vagy világbajnokságokon: a harmincas évek két világbajnokságán (1934, 1938) összesen hétszer a kapuba találó Oldrich Nejedlyt. Az már biztos, ez a csúcs nem dől meg, hiszen a cseheknek szombaton véget ért az Európa-bajnokság 2020-as kiírása.
„Nem ez volt a legszebb meccsünk, de nagyot harcoltunk, és volt egy fantasztikus kapusunk. Az akkumulátoraink szinte teljesen lemerültek, de ott vagyunk az elődöntőben, ami óriási eredmény – értékelt Kasper Hjulmand, a dánok szövetségi kapitánya. – Az első dolog, amit megmutattam a srácoknak az Európa-bajnokság előtti találkozásunkkor, az egy kép volt a Wembleyről, tavaly őszről, amikor ott jártunk. Mondtam nekik, hogy vissza fogunk térni oda.”
Dánia az 1992-es Eb óta nem jutott el az aktuális kiírás elődöntőjéig. Akkor viszont a hollandok legyőzésével finálét játszottak, amit John Jensen és Kim Vilfort góljaival 2–0-ra megnyertek a németek ellenében.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, NEGYEDDÖNTŐ

Csehország – Dánia 1–2 (0–2)
G.: Patrik Schick 49., illetve Thomas Delaney 5., Kasper Dolberg 42.

Először nyertek Eb-t az angolok
Anglia hosszabbítás után 2–1-re legyőzte Németországot a női labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében, a Wembley Stadionban, így története során először elhódította a kontinensbajnoki címet.
1968 után ismét olasz siker az Európa-bajnokságon
Olaszország nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot: Roberto Mancini szövetségi kapitány együttese a torna vasárnapi döntőjében 1–1 után tizenegyespárbajban győzte le Anglia csapatát a londoni Wembley Stadionban. Angliának még mindig nincs Eb-győzelme.
Olasz-angol döntővel zárul vasárnap az Eb a Wembleyben
Olaszország nyitotta június 11-én, és Olaszország zárja július 11-én a Eb-t. Egy hónappal ezelőtt 3–0-ra verte a törököket Rómába, most az angolok ellen játsszák a döntőt Londonban.