2024. 05 11.
Ferenc

3–2-es meccsek Párizsban és Madridban, kikapott a Sheriff

2021.10.20 - 14:42
A Paris Saint-Germain 3–2-re legyőzte a két magyar válogatott játékossal, Willi Orbánnal és Gulácsi Péterrel felálló RB Leipziget a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában a párizsi Parc des Princes-ben.

A német együttes ezzel csaknem lehetetlen helyzetbe került, mivel három kör után pont nélkül áll a kvartettben.
A B-csoport rangadóján fordulatokban és gólokban gazdag mérkőzést játszott egymással az Atlético Madrid és a Liverpool: a spanyolok kétgólos hátrányból egyenlítettek, viszont Antoine Griezmann a végén mégis az emberelőnybe kerülő angol csapat örülhetett. Az Atlético BL-ben 2017 után szenvedett ismét vereséget hazai pályán.
A Liverpool két gólját szerző Mohamed Szalah lett az első játékos a klub történetében, aki egymást követő kilenc tétmeccsen gólt szerzett és 31 góllal immár ő a Liverpool történetének legeredményesebb játékosa a BL-ben.
A C-csoport korai mérkőzése az első félidőben hozott gólesőt: a Besiktas és a Sporting CP összecsapásán 12 perc leforgása alatt három gól született a játékrész közepén, míg a vége egy megadott és egy meg nem adott gólt hozott (1–3). A szünet után csak egy gól esett, a Sporting megszerezte az első pontjait, és nagy lépést tett afelé, hogy tavasszal se maradjon európai kupaszereplés nélkül.
A csoport másik mérkőzésén az Ajax néggyel „pakolta meg” a vendég Borussia Dortmundot, így magabiztosan vezeti a kvartettet három fordulóval a vége előtt.
A D jelzésű szériában az olasz bajnok Inter otthonában megszakadt a Sheriff Tiraspol BL-menetelése, a moldovai bajnok két győzelem után először kapott ki a sorozat főtábláján. Ezzel együtt egyelőre marad az első helyen, bár a Real Madrid Kijevben fölényes győzelmet aratott a Sahtar Donyeck felett, ezzel ugyanúgy hat pontja van, mint a Sheriffnek.

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, 3. FORDULÓ

A-csoport

Club Brugge – Manchester City FC 1–5 (0–2)
G.: Vanaken 81, illetve Cancelo 30., Mahrez 43. (11-esből), 84., Walker 53., Palmer 67.

Paris Saint-Germain – RB Leipzig 3–2 (1–1)
G.: Mbappé 10., Messi 56., 74. (11-esből), illetve Silva 28., Mukiele 57.

G.: Díaz 65.

Club Atlético de Madrid – Liverpool FC 2–3 (2–2)
G.: Griezmann 20., 34., illetve Szalah 8., 76. (11-esből), Keita 13.
Kiállítva: Griezmann (Atlético Madrid, 52.)

1. Liverpool FC    3    3    0    0    11–5    9
2. Club Atlético de Madrid    3    1    1    1    4–4    4
3. FC Porto    3    1    1    1    2–5    4
4. AC Milan    3    0    0    3    3–6    0

C-csoport

Beşiktaş JK – Sporting Clube de Portugal 1–4 (1–3)
G.: Larin 25., illetve Coates 16., 27., Sarabia 43. (11-esből), Paulinho 89.

AFC Ajax – Borussia Dortmund 4–0 (2–0)
G.: Tadics 11., Blind 25., Antony 57., Haller 72.

1. AFC Ajax    3    3    0    0    11–1    9
2. Borussia Dortmund    3    2    0    1    3–5    6
3. Sporting Clube de Portugal    3    1    0    2    5–7    3
4. Beşiktaş JK    3    0    0    3    2–8    0

D-csoport

FC Internazionale Milano – FC Sheriff Tiraspol 3–1 (1–0)
G.: Dzeko 35., Vidal 58., De Vrij 67., illetve Thill 53.

FC Sahtar Donyeck – Real Madrid CF 0–5 (0–1)
G.: Krivcov 38. (öngól), Vinícius 51., 56., Rodrygo 65., Benzema 90+1.

1. FC Sheriff Tiraspol    3    2    0    1    5–4    6
2. Real Madrid CF    3    2    0    1    7–2    6
3. FC Internazionale Milano    3    1    1    1    3–2    4
4. Sahtar Donyeck    3    0    1    2    0–7    1

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
Döntetlenről folytatódik kedden a párharc
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.