×
2024. 03 29.

42 évesen befejezi sportolói karrierjét Vass Ildikó

2020.05.11 - 10:25
Végleg befejezi sportolói pályafutását a jelenkori sepsiszentgyörgyi kosárlabda-élet egyik felélesztője, ugyanakkor egyik legvitatottabb személyisége, Vass Ildikó.

A 42 éves kézdivásárhelyi születésű bedobó a Sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Líceum élvonalbeli csapatában játszott legutóbb Romániában, viszont a Kovászna megyei önkormányzat a támogatás hűtlen kezelésével vádolta, ezért lemondott a klubnál betöltött vezetőségi pozíciójáról, illetve játékosi szerződését is felbontották vele. Luxemburgba költözött családjával, és itt folytatta karrierjét, legutóbb a Gregenwald Hostert csapatában játszott.

A Sepsivel kétszer szerzett bajnoki ezüstérmet, 2012-ben pedig a Szatmárnémetiben rendezett négyes döntőben – a Szatmárnémeti VSK 77–64-es legyőzésével – és egy Román Kupát nyert.

24 éves karrierje során a Kolozsvári Universitatea, a Fartec Brassó és a Sepsi MKL játékosa volt, Németországban bajnok lett a Wasserburg csapatával, majd kosárkirályi címet szerzett a Leipzig együttesénél. Magyarországon, Ausztriában, Litvániában és Spanyolországban is kosarazott, a válogatottal pedig több mint 100 mérkőzésen lépett a pályára, amellyel 2009-ben, Bejrutban megnyerte a Frankofon Játékokat.

Vass Ildikó a YouTube-csatornáján jelentette be visszavonulását, de hozzátette, hogy edzőként szeretne továbbra is a sportágba maradni.

Szöveg: Pesek Attila

Fotó: Pesek Attika/Archív

A képen: Vass Ildikó (zöld mez) védekezik a VSK játékosával, Adina Poppal szemben egy 2011-es bajnoki mérkőzésen

Három hónap múlva kezdődik a kosárlabda-idény
Szeptember 24-én, a Román Kupa küzdelmeivel kezdődik majd a honi női kosárlabda-idény, a bajnokság leső fordulóját pedig október 1-én fogják rendezni – döntötte el legutóbbi gyűlésén a Román Kosárlabda-szövetség igazgatótanácsa.
Biszák is megy az Universiadera
A kínai Csengtuba fog utazni május végén a Szatmárnémeti VSK kosárlabdázója, Biszák Boglárka.
Bronzérmes a Szatmárnémeti VSK kosárcsapata
Nem ez volt az idény elején kitűzött cél, de éremszerzés lett a vége: a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a kisdöntő második mérkőzésén is legyőzte a Phoenix Konstanca együttest, így a harmadik helyen zárt a bajnokságban.