Csongor
1USD = 4.68 RON

A második helyen az odavágók végén

2021.01.10 - 15:50
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC nyerte a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata elleni idei első találkozót, viszont a tizenegy pontos vereség némi reményt adhat Miguel „Maikel” Lopez edzőnek és tanítványainak a jövőre nézve.

A két együttes a bajnokság 9. fordulójában, szombaton mérkőzött meg a sepsiszentgyörgyi „buboréktornán”, és bár a két együttes keretét nézve egyesek Sepsi-seprűre vártak, a VSK nem adta könnyen magát. Sőt, Marina Solopova triplájával a 2. percben a vezetést is átvette a szatmári alakulat (4–5), majd két perccel később Carla Popescu triplája és Bria Goss pontjai négy pontot tettek a csapatok közé (6–10). A 7. percben Marie Ruzickova fordított (14–13), azonban Alina Podar távoli találata zárta az első negyedet, így a vendég szatmáriak várhatták előnyben a folytatást (20–22).
A folytatás viszont nem úgy sikerült a VSK-nak, ahogy azt elképzelte Lopez. A 12. percben Rebecca Tobin triplája még csak öt pontos (27–22), a 14. percben pedig Orbán Nikolett találata hat pontos fórt (31–25) jelentett a Sepsinek. A második negyed végén, 40–35-nél viszont mintha elfogyott volna a tudomány, közel tíz percen keresztül ugyanis csak Alina Podar talált be… egyszer. A 27. percben egy 18–2-es sorozattal a Sepsi el is döntötte a meccset (58–37), viszont huszonegynél tovább nem tudott meglépni Zoran Mikes edző csapata. A harmadik negyed végéig sikerült visszazárkózni mínusz tizenhatig (63–47), majd a 37. percig Adina Pop triplájával mínusz nyolcig (72–64) jött vissza a VSK.
Ennél többet viszont már nem tudott lefaragni a hátrányból a szatmári csapat, viszont stílszerűen Bria Goss triplája zárta a meccset (80–69). A VSK ugyanis a távoli dobások pontosságát tekintve sokkal jobb volt ellenfelénél (19 százalékos pontosság a Sepsinél, 43 százalékos pontosság a VSK-nál), Patricia Bright és Goss pedig dupla-dupla teljesítménnyel zárta a mérkőzést. Ezekből kell merítsen a VSK a következőkben, és akkor talán lehet merészet álmodni…

Fáradtan a KSE ellen
Tizenhét órával később, vasárnap Kézdivásárhely csapatával mérkőzött a VSK, és a szombati fáradság rá is nyomta bélyegét a szatmáriak teljesítményére: nehezen indult be a gépezet, de Bright és Erica Covile pontjaival két és fél perc alatt 0–3-ról 6–3-ra fordítottak a piros-fehérek. Az első negyedben egyszer még öttel is vezetett a kovásznai kisváros csapata (12–17), de Marina Solopova egyenlített még a szünet előtt (17–17). A 16. percben már nyolc ponttal vezetett a VSK (35–27), amiből a félidő végéig egyetlen pontot tudott faragni az ellenfél (38–31). A harmadik negyedet egy négy perces, 14–0-s sorozattal indította a VSK (52–31), ami el is döntötte a meccset. A KSE egyszer még felzárkózott 11 pontra (57–46), öt perccel a vége előtt pedig még 12 pont volt a hátránya (66–54), de a Lopez-alakulat a végére rákapcsolt, és egy perccel a vége előtt 29 pontot tett a két csapat közé (86–57).
88–61 lett a vége, így a VSK 8 győzelemmel és 1 vereséggel a táblázat második helyén áll. Az ódavágóból még pótolni kell az Agronomia elleni meccset.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 9. FORDULÓ
Sepsiszentgyörgyi „buborék”
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Szatmárnémeti VSK 80–69 (20:22, 24:13, 19:12, 17:22)

Sepsi-SIC (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Marie Ruzickova (7/7/0), Andra Mandache (12/2/0), Annemarie Gödri-Părău (12/1/4), Kovács Renáta (0/3/1), Rebekah Gardner (18/9/4) – Jovana Pasic (12/3/2), Andreea Ghizilă (0/1/0), Pinelopi Pavlopoulou (4/1/2), Orbán Nikolett (4/0/0), Kelemen Kincső (2/0/0), Rebecca Tobin (9/5/4). Vezetőedző: Zoran Mikes.
VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Patricia Bright (10/10/1), Carla Popescu (3/0/1), Marina Solopova (8/3/3), Alina Podar (12/2/6), Bria Goss (19/10/1) – Erica Covile (12/6/1), Adina Pop (5/1/0), Teodora Neagu. Vezetőedző: Miguel Lopez.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 10. FORDULÓ
Szatmárnémeti VSK – Kézdivásárhelyi SE 88–61 (17:17, 21:14, 21:15, 29:15)

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Erica Covile (7/10/0), Patricia Bright (24/10/4), Carla Popescu, Alina Podar (9/3/2), Bria Goss (20/4/5) – Adina Pop (0/1/0), Laura Bota, Szmutku Renáta (0/0/2), Teodora Neagu (4/2/0), Marina Solopova (24/9/7), Anisia Croitoru, Andreea Huţanu (0/3/2). Vezetőedző: Miguel Lopez.
KSE (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Debreczi Iringó (13/2/2), Taneira Wilson (9/4/5), Chelsea Mitchell (29/4/3), Tuchilus Kriszta, Lénárt Paula (2/11/0) – Kozman Kriszta (0/0/1), Domokos Kinga (0/2/0), Biszák Boglárka (8/5/3). Vezetőezdő: Molnár József.

Fotó: Sepsi-SIC

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.
Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.