×
2024. 04 24.

A végére feltámadt az AC Milan és az RB Leipzig

2021.11.25 - 13:13
A három magyar válogatott, Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik nélkül is magabiztosan nyert a labdarúgó Bajnokok Ligája A-csoportjának 5. fordulójában az Club Brugge otthonában az RB Leipzig (0–5).

A csoport másik mérkőzésén a Manchester City 2–1-re legyőzte a Paris Saint-Germaint, ezzel biztosította magának az első helyet e négyesben, de a franciák is továbbjutottak a belga csapat vereségével. Ugyanakkor a németek életbe tartották az esélyét annak, hogy elcsípjék a végén az Európa Liga-szereplést érő harmadik helyet a csoportban.
Az AC Milan egy végig rendkívül kiélezett, feszült meccsen 1–0-ra nyert az Atlético Madrid otthonában, ezzel visszahozta a reményeit arra, hogy tavasszal a 16 csapatosra szűkülő mezőny tagja legyen. Eközben a Liverpool az ötödik meccsén sem hibázott, így már 15 pontos. A kérdés az, a második helyre ki fut be a kvartettben? A Porto 5, a Milan és az Atlético 4 pontról vág neki az utolsó körnek!
A C-csoportban elkellt mindkét továbbjutó hely: az Ajax ismét nyert, és már biztos az első helyről várhatják a tavaszi folytatást. Mivel a Sporting hazai pályán két góllal legyőzte a Dortmundot (3–1), biztossá vált a nyolcaddöntős szereplése.
A D-csoportban a Real Madrid 3–0-ra legyőzte a Sheriff Tiraspolt, ezzel biztosította a helyét a legjobb tizenhat között. Ezek ellenére  moldáv csapat is ünnepelhetett, hiszen a villámrajtjának köszönhetően begyűjtött 6 pont elég volt ahhoz, hogy az EL-be folytathassa európai kalandját.

BAJNOKOK LIGÁJA, 5. FORDULÓ

A-csoport
Club Brugge – RB Leipzig 0–5 (0–3)

G.: Nkunku 12., 90+3., Forsberg 17., 45+1. (az elsőt 11-esből), André Silva 27.

Manchester City – Paris Saint-Germain 2–1 (0–0)
G.: Sterling 63., Gabriel Jesus 76., illetve Mbappé 50.

1. Manchester City    5    4    0    1    17–8    12
2. Paris Saint-Germain    5    2    2    1    9–7    8
3. RB Leipzig    5    1    1    3    13–13    4
4. Club Brugge    5    1    1    3    5–16    4

B-csoport
Club Atlético de Madrid – AC Milan 0–1 (0–0)

C-csoport
Sporting CP – Borussia Dortmund 3–1 (2–0)

G.: Pedro Goncalves 30., 39., Pedro Porro 81., illetve Malen 90+3.

Beşiktaş JK – AFC Ajax 1–2 (1–0)
G.: Gezzal 22. (11-esből), illetve Haller 54., 69.

1. AFC Ajax    5    5    0    0    16–3    15
2. Sporting Clube de Portugal    5    3    0    2    12–8    9
3. Borussia Dortmund    5    2    0    3    5–11    6
4. Beşiktaş JK    5    0    0    5    3–14    0

D-csoport
FC Sheriff Tiraspol – Real Madrid 0–3 (0–2)

G.: D. Alaba 30., Kroos 45+1., Benzema 55.

Internazionale – FC Sahtar Donyeck 2–0 (0–0)
G.: Dzeko 61., 67.

1. Real Madrid    5    4    0    1    12–3    12
2. FC Internazionale Milano    5    3    1    1    8–3    10
3. FC Sheriff Tiraspol    5    2    0    3    6–10    6
4. FC Sahtar Doneck    5    0    1    4    1–11    1

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
Döntetlenről folytatódik kedden a párharc
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.