×
2024. 03 29.

Akárcsak 2018-ban: ismét 3–1-re nyert a Real

2021.04.07 - 11:09
Hazai sikereket hozott a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének az első két mérkőzése: a Real Madrid 3–1-re legyőzte a Liverpoolt, míg a Manchester City a Dortmundot verte 2–1-re.

Az idén pocsék formában futballozó Liverpool – a csapat 2021-ben eddig több vereséget számlál, mint győzelmet – az Arsenal elleni 3–0-s diadal során már mutatta a javulás jeleit, azonban a madridi negyeddöntő első félidejében ennek nyoma sem volt: a hazaiak már a második percben tesztelték Alissont, és a folytatásban sem adták alább, miközben a „vörösöknél” nem jegyezhettünk fel próbálkozást a szünet előtt – ez 2014 novembere óta nem fordult elő az angol együttessel a BL-ben, akkor is a Real Madrid volt az ellenfél...
Viszont a királyi gárda vezető góljára a 27. percig kellett várni: Toni Kroos saját térfeléről indította Vinícius Júniort, aki előbb mellel vette át a labdát a késlekedő Nathaniel Phillips mellett, majd 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1–0).
A második találatra már nem kellett ennyit várni, hiszen szűk tíz perccel később Marco Asensio növelte az előnyt, igaz, ehhez kellett Trent Alexander-Arnold hibája: az angol jobbhátvéd Kroos indítását éppen a spanyol támadóhoz fejelte, aki az ötösnél némi szerencsével átemelte Alissont, majd a kapu közepébe passzolt (2–0).
A fordulást követően mintha jobbik formáját nyújtotta volna a Pool, így össze is jött a szépítő találat: Diogo Jota lövése a blokkról Mohamed Szalah elé pattant, aki nem hibázta el a ziccert (2–1).
Azonban Vinícius Júnior góljával visszaállt a kétgólos különbség: Karim Benzema passza után Luka Modric tolta a brazil elé a labdát, aki 11 méterről Phillips lábai között lőtt a bal alsóba (3–1). Ezzel beállította az a végeredményt, amellyel 3 évvel ezelőtt a Real BL-döntőt nyert Kijevben a Liverpool ellen.
Ezzel ismét össze esett az angolok játéka, nem tudták felvenni a versenyt a madridiakkal, igaz, az idegenben szerzett gólnak köszönhetően nem kell lemondania a továbbjutásról – ám ehhez jobb játékra lesz szükség a visszavágón.

Dortmundi remények

Közben Manchesterben néhol álmoskás, ám összességében így is fordulatos mérkőzésen Phil Foden 90. percben szerzett góljával nyert a City a Borussia Dortmund ellen.
A futballtörténelem során először győzte le a Manchester City a Borussia Dortmundot nemzetközi kupamérkőzésen. A találkozó egésze során mezőnyfölényben játszó angolok az első félidő közepéhez érve szerezték meg a vezetést: a németek a középvonalnál vesztették el a labdát, amiből egy gyors angol kontra kerekedett ki, Kevin De Bruyne kapott remek indítást, ő Phil Fodennel és Rijad Mahrezzel nagyszerűen kipasszolta a dortmundi védelmet, majd a labda végül visszakerült a belga elé, aki az ötösről a hálóba lőtt (1–0).
Nem sokkal később nagy esélyt kaphatott volna Pep Guardiola menedzser együttese a második találat megszerzésére, amikor Rodri buktatása után az aradi játékvezető, Ovidiu Hațegan először tizenegyest ítélt, ám végül az esetről készült felvételt visszanézve visszavonta azt.
A 37. percben a felszabadító rúgással próbálkozó Edersontól a labdát elcsenő Jude Bellingham hiába talált a hálóba, kapustámadásra hivatkozva a hazaiak jöhettek szabadrúgással. Így az erősen véleményes esetet követően hazai vezetés mellett vonulhattak a csapatok a szünetre.
A második félidőben sem változott sokat a játék képe, ám a 84. percben a német csapat tudott a kapuba találni: Erling Haaland indította tökéletesen Marco Reust, aki a védőit otthagyva, 10 méterről lőtte be a dortmundi egyenlítő találatot (1–1).
Reus 2012 után talált be ismét a manchesteri Etihad arénában, és a mostani volt a 18. BL-gólja dortmundiként, ezzel már egyedül vezeti a klub örökranglistáját – 2018 óta Lewandowskival holtversenyben állt az élen.
A manchesteri döntetlen értékes lehetett volna a fekete-sárgák számára, Edin Terzic tanítványai igyekeztek is tartani az eredményt, ám a védelmük nem zárt elég szorosan: De Bruyne hosszú előreívelését követően Ilkay Gündogan higgadtan le tudta venni a labdát a tizenhatoson belül, majd tovább is tudta tenni azt a szintén lazán őrzött Phil Fodennek, aki közelről lőtte be csapata győztes gólját (2–1).
A Manchester City – amellett, hogy 790 perc után ismét gólt kapott – előnyből várhatja a Dortmund elleni visszavágót, amely, a keddi eredmény tekintetében tartogat még izgalmakat.

BAJNOKOK LIGÁJA, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Real Madrid – Liverpool FC 3–1 (2–0)
G.: Vinícius Júnior 27., 65., Asensio 36., illetve Szalah 51.

Manchester City – Borussia Dortmund 2–1 (1–0)
G.: De Bruyne 19., Foden 90., illetve Reus 84.

Visszavágók: április 14-én Liverpoolban, illetve Dortmundban.

(Nemzeti Sport)

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
Helsinkiben küzdenek szerdán a Szuperkupáért
A Real Madrid ötödször vagy az Eintracht Frankfurt először – ez a kérdés vár döntésre szerda este a helsinki Olimpiai Stadion játékterén, a 47. labdarúgó európai Szuperkupa-mérkőzésen. Új rekordok dőlhetnek meg, illetve újabb forradalmi újítást vet be az UEFA.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.