2024. 04 26.

Az Újpest legyőzésével biztos a Ferencváros címvédése

2021.04.21 - 08:31
A Ferencváros bebiztosította címvédését a magyar labdarúgó OTP Bank Ligában, miután a 30. forduló keddi játéknapján otthon 3–0-ra legyőzte az Újpestet.

A zöld-fehéreknek jelenleg 69 pontjuk van, és ezt az előnyt már nem tudja meg behozni a hátra levő három fordulóban a második Puskás Akadémia – amelynek a hétközi forduló előtt még 55 pontja volt, ők szerdán este játszották a 30. forduló meccsét.
Az FTC története során 32. alkalommal nyerte meg a magyar bajnokságot, és sorozatban harmadszor végez az élen, erre 14 éve nem volt példa az NB I-ben. Legutóbb a Debrecen tudott triplázni. Ami a Ferencvárost illeti: a klub 1899 íródó történelmében a mostani csupán a harmadik eset, hogy egymás után legalább háromszor lett bajnok. 1909 és 1913 között öt bajnoki címet zsebeltek be zsinórban, majd 1926 és 1928 között, a Fradi első hivatásos edzőjével, Tóth Potya Istvánnak tudtak sorozatban három bajnoki aranyérmet is megnyerni.
A Fradi egyébként 14 forduló óta nem talált legyőzőre, ezalatt 7-szer nyert és 7-szer ikszelt, ez a leghosszabb aktív veretlenségi sorozat az NB I-ben. Egyetlen bajnoki vereségét január 20-án a Diósgyőrtől szenvedte el a fővárosban (0–1).
Az ősrivális Újpest elleni győzelemhez Uzuni (13. perc) és Nguen (30.) góljaira volt szükség az első félidőben, a fordulás után pedig Uzuni 11-esből is betalált (77. perc), beállítva a végeredményt.
A Ferencváros sorozatban hetedszer győzte le az Újpestet – ötödször pályaválasztóként –, ezek közül a legutóbbi hat fellépésén kapott gól nélkül végzett. Az Újpest több mint két éve nem szerzett pontot a Ferencváros ellen, vendégként négy és fél éve.
Hat mérkőzésnél hosszabb sikersorozata a derbiken csak egyszer, 1905 és 1916 között volt az FTC-nek, igaz, az 15 találkozón keresztül tartott, és az Újpest akkor még nem számított nagyágyúnak a magyar mezőnyben.
A magyar bajnoki idényben még három fordulót rendeznek. A Ferencváros vasárnap késő délután a MOL Fehérvár FC vendége lesz, a következő hétvégén pedig a Mezőkövesd Zsóry FC lép pályára a Fradi elleni a Groupama Arénába. A szezonzáró fordulóban a zöld-fehérek a Budapest Honvéd vendégei lesznek.

Fotó: MTI

Megint lesz Fradi – Oli öregfiúk meccs
Sportcsemegével készülnek a Partiumi Magyar Napok (PMN) szervezői, lesz nagypályás, kilencven perces Ferencváros TC – Olimpia Satu Mare öregfiúk mérkőzés Szatmárnémetiben.
Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe
A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.
Négyet vágott a Fehérvárnak a Fradi
A második lejátszott bajnoki mérkőzés után sem kapott gólt a magyar labdarúgó OTP Bank Liga idényben a címvédő Ferencváros labdarúgócsapata, sőt, a zöld-fehérek kiütéssel nyerték meg a MOL Fehérvár elleni rangadót.