5 °C
borús égbolt

Bajnokokat ünnepelt idén a tánciskola

2021.12.06 - 22:37
Idén csak 12 versenyre jutottak le a Loga Dance School sportolói, de 60 dobogós helyezéssel és további 51 döntős éremmel tértek haza. Két bajnoki cím és egy bronzérem is mérlegre került.

Mérleget vont a Loga Dance School szatmárnémeti tánciskola, amely az előző másfél év nehézségei után 2021-ben már lassan „újra éledt”, és a lehetőségekhez mérten igyekeztek minél több versenyen részt venni. Az egyesület közleményéből kiderült, hogy 12 tornára jutottak el 2021-ben, innen viszont 111 éremmel tértek vissza a sporttáncosok. 28 arany-, 19 ezüst- 13 bronzérem a dobogós helyezések mérlege, illetve további 51 érmet érdemeltek ki a Loga Dance School döntős sportolói, akik a 4., 5., 6. vagy 7. helyen zártak versenyszámaikban.
„Fontos, hogy az érmek több mint fele, pontosabban 60 dobogós helyezésért járt” – olvasható a közleményben. A Loga Dance School sportolói 2021-ben egyéni viadalokban is táncparkettre léptek, de emellett kezdő, tánciskola, hobbi, E-, D-, C- és B-osztályos kategóriákban is megmérkőztek.
Kiemelték a bajnoki küzdelmeken való részvételt, hiszen tavaly, a járványszakértői hatóságok megszorító intézkedései miatt nem rendeztek osztályonkénti bajnokságot. „2019-ben két páros, idén viszont 5 kettős volt döntős az osztályonkénti bajnokságban” – írták a közleményben. A 19–35 évesek között két bajnoki címet hoztak haza a szatmáriak: a Vonház testvérek, Erik és Ingrid a B-osztályos latintáncversenyben bizonyultak a legjobbaknak, míg a Yassin Maktary, Domokos Blanka páros az E-osztály sztenderd-versenyében szerzett bajnoki aranyérmet.
Bronzérmet szerzett a bajnokságon az Andrei Varga, Pauliuc Rita kettős (14–15 évesek, C-osztály, sztenderd), míg a Kengye Ádám, Gloria Mihai páros (16–18 évesek, B-osztály, sztenderd) 6., a Daniel Pop, Mihaela Goras duó (16–18 évesek, C-osztály, latintánc) pedig a 7. helyzen zárt.
„Jövőre nagyon sok kis ügyes táncos fog debütálni a versenyeken. Egyesek alig 5–6 évesek, de már megértek arra, hogy zsűri elé álljanak. Ugyanakkor 2022-re sok újdonságot tartogatunk, nagyon sok tervünk van, de ezekről mind időben fogunk értesítést küldeni” – zárták közleményüket az egyesület vezetői, majd közölték annak az 57 táncosnak a névsorát, aki idén a Loga Dance School legjobbjai voltak, és a szatmári egyesületet képviselték a versenyek döntőiben.