×
2024. 03 29.

Döntőben a VSK kosaras lányai

2021.04.26 - 19:55
Történelme során hatodik alkalommal, zsinórban pedig harmadik éve játszik bajnoki döntőt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, miután hétfőn idegenben is győzni tudott Arad ellen.

Nem hibázott a Szatmárnémeti VSK Aradon sem, a női kosárlabda elődöntő harmadik mérkőzésén sem, így lezárta az FCC Baschet UAV elleni párharcot, és bejutott a fináléba, ahol május elején ismét a Sepsi-SIC lesz az ellenfele.
Ezúttal elmaradt a szatmári csapat villámrajtja, a VSK játékát ugyanis sok hiba, pontatlan dobás jellemezte, és így az aradi házigazda a 4. percben már héttel vezetett (15–8). Magához tért Miguel Lopez edző alakulata, és egy 3 perces, 2–10-es futással átvette egy pillanatra a vezetést (17–18). A hazaiak visszaszerezték a vezetést, amit a 15. percig tartani tudtak (29–26), viszont Marina Solopova első tripla találatával egyenlített a VSK (29–29), három perccel később pedig már négy pont volt a szatmáriak előnye (31–35). Ez a különbség maradt a szünetre is (35–39), ami jól jött a VSK-nak, hiszen a fordulást követően már azt a játékot nyújtották, amit megszokhattunk tőlük ebben az idényben. A 22. percben már tíz pont volt a két csapat között (35–45), és bár a 26. percig hetet ledolgoztak hátrányukból a hazaiak (47–52), Claudia Cuic, Alina Podar és Solopova tripláival plusz tizennéggyel kezdhette az utolsó tíz percet a VSK (50–64)
Cuic még „ejtett” egy triplát a negyedik negyed elején, beállítva a mérkőzésen a két csapat közötti legnagyobb különbséget (50–67). Innen próbálkozott még faragni „valamit” Bogdan Bulj vezetőedző csapata, de legtöbb mínusz 12-ig jutott az Arad (59–71), a vége ugyanis a VSK-é volt, amely 77–61-es győzelemmel behúzta a harmadik meccset is, így készülhet a történelme hatodik bajnoki döntőjére.
A másik ágon a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 78–48-ra győzött tegnap Brassóban az vendéglátó CSTBv Olimpia csapata ellen, így 3–0-s összesítéssel döntős.
Sorozatban harmadik éve rendeznek majd Sepsi – VSK finálét a női kosárlabda-élvonaban, 2018-ban és 2019-ben is a háromszékiek győztek (2020-ban, a koronavírus-járvány miatt bajnokavatás nélkül zárták le a bajnokságot).

NŐI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

FCC Baschet UAV Arad – Szatmárnémeti VSK 61–77 (22:20, 13:19, 15:25, 11:13)

Arad: Poole 16 pont, Armanu 4 pont, Karakasevic 9 pont, Ardelean 2 pont, Hadzovic 13 pont – Akathiotou 6 pont, Fodor 3 pont, Beadle 8 pont.
SZVSK: Cuic 30 pont, Bright 15 pont/11 lepattanó, Solopova 12 pont, Podar 5 pont, Goss 12 pont – Kilin 3 pont, Popescu, Neagu.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK
A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.
Kézilabda: Vasárnap kezdenek a lányok a bajnoki felsőházban
A Nagyszentmiklósi Unirea lesz az Olimpia VSK ellenfele, március 24-én 11 órától a szatmárnémeti, Ady Endre utcai LPS – Both Katalin Sportcsarnokban.
Cselgáncs: érmekkel tértek haza Terely tanítványai
Terely Mihály edző tanítványai három bronzéremmel tértek haza, és másik két sportoló a nyolcaddöntőig jutott el, a Bákóban rendezett U14-es és U16-os korosztályos egyéni bajnokságon.