×
2024. 04 26.

Erős kezdés után unalmas folytatás, 1–1 a vége

2021.04.28 - 09:24
A labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében, a párharc első felvonásán a Real Madrid hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Chelsea-vel.

A szakadó esőben rendezett meccsen az angol együttes remekül kezdett, azonnal magához ragadta a kezdeményezést, a 10. percben pedig a vezetést is könnyedén megszerezhette volna, ám Timo Werner hiába került ziccerbe, közeli lövése után a Chelsea korábbi kapusa, Thibaut Courtois bravúrral védett.
Négy perccel később viszont már a belga kapus is tehetetlen volt: Antonio Rüdiger indítása után Christian Pulisic találta magát helyzetben, Courtois mellett eltolta a labdát, majd tíz méterről a kapuba lőtte (0–1). Ezzel Pulisic lett az első amerikai labdarúgó, aki BL-elődöntőben gólt szerzett.
Ezután éledezni kezdett a Real, Karim Benzema 20 méterről eleresztett lövése pedig jelzés értékű volt. A francia csatár lövése után a bal oldali kapufáról kifelé pattant a labda, de a 29. percben megérkezett az egyenlítés: egy kicsiben elvégzett bal oldali szögletet követően Marcelo beadta a labdát, Casemiro fejelt, Éder Militao csúsztatott, végül Benzema félfordulatból közvetlenül a léc alá bombázott (1–1).
A francia csatár pályafutása 71. gólját szerezte a BL-ben, ezzel beérte Raúlt, s az örökranglistán csak Cristiano Ronaldo (134), Lionel Messi (120) és Robert Lewandowski (73) előzi meg.
A spanyol együttes gólja után mind a két csapat visszavett egy kicsit, jóval óvatosabban futballoztak a felek. A fordulás után sem változott a játék képe, nagyjából egyenlő arányban birtokolták a labdát, helyzet azonban egyik oldalon sem alakult ki.
Így gól sem született a második félidőben, az eseménydús kezdés után szinte unalomba fulladt az 1–1-es döntetlennel záruló mérkőzés. A végeredménnyel minden bizonnyal a Chelsea lehet elégedettebb, de a jövő hét szerdai visszavágón a Real Madridnak is minden esélye megvan rá, hogy kiharcolja a döntőbe jutást.

BAJNOKOK LIGÁJA, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Real Madrid CF – FC Chelsea 1–1 (1–1)
Gólszerző: Benzema 29., illetve Pulisic 14.

(Nemzeti Sport; fotó: independent.co.uk)

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
Helsinkiben küzdenek szerdán a Szuperkupáért
A Real Madrid ötödször vagy az Eintracht Frankfurt először – ez a kérdés vár döntésre szerda este a helsinki Olimpiai Stadion játékterén, a 47. labdarúgó európai Szuperkupa-mérkőzésen. Új rekordok dőlhetnek meg, illetve újabb forradalmi újítást vet be az UEFA.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.