2024. 04 26.

Fél lábbal az Európa Liga-döntőben a Manchester United

2021.05.06 - 09:30
Négygólos előnnyel utazott Rómába a Manchester United / Fotó: manunitedcore.com
Négygólos előnnyel utazott az AS Roma otthonába a Manchester United. Bár könnyű mérkőzésnek ígérkezik, a Farkasok még okozhatnak meglepetést. Az Arsenalnak egygólos hátrányt kell ledolgoznia hazai pályán az Unai Emery által vezetett Villarreallal szemben.

Az elmúlt héten a Manchester United az egyik leglátványosabb Európa Liga-mérkőzést produkálta hazai pályán az AS Roma ellen. Mint ismeretes, a Vörös Ördögök hat rúgott góllal fejezték be az elődöntő odavágóját az általuk már jól ismert Farkasok ellen, így hatalmas előnnyel utazhattak Rómába. Az olasz csapat az első találkozón igencsak pechesnek bizonyult. Sérülés miatt sorban dőltek ki a játékosai, a csapat portugál edzőjének, Paulo Fonsecának már az 5., a 28., illetve a 37. percben is cserélnie kellett. Az első találatot a manchesteri alakulat szerezte meg a 9. percben. Bruno Fernandes az Edinson Cavanitól kapott lehetőséget értékesítette (1–0). A rómaiak nem tétlenkedtek, és próbáltak minél hamarabb góllal válaszolni ellenfelüknek. Az együttes hat perc után egyenlíteni tudott büntetőből, amelyet Lorenzo Pellegrini értékesített (1–1). A Farkasok itt nem álltak le, a veterán Edin Dzeko a 34. percben előnyhöz juttatta csapatát (1–2). A második félidőre a United edzője, Ole Gunnar Solskjaer rendet teremtett játékosai között, aminek meg is lett az eredménye. A Vörös Ördögök hetese, Edinson Cavani már a 48. percben kiegyenlített (2–2). A United sokkal jobb tempóban focizott, és lerohanta ellenfelét. Sorban jöttek a találatok, Cavani a 64. percben (3–2), Fernandes a 71. percben tizenegyesből (4–2), Paul Pogba pedig a 75. percben (5–2) volt eredményes. A Manchester United végső döfését az ifjú Mason Greenwood vitte be, aki csereként beállva, a 86. percben megszerezte a csapata hatodik és egyben utolsó találatát (6–2). Bár a Roma bebizonyította már, hogy képes a látványos visszatérésekre, kérdéses, hogy ekkora hátrányt is képes lesz-e ledolgozni a visszavágón. Az AS Roma – Manchester United Európa Liga-elődöntő visszavágóját ma 22.00 órától a Digi Sport 3, a Look Sport+, illetve a Telekom Sport közvetíti.

Londonban kell bizonyítaniuk

Az Arsenalnak mindent meg kell tennie annak érdekében, hogy hazai pályán győzni tudjon a Villarreal ellen. A spanyolok 2–1-re nyertek hazai pályán, viszont így is egy nehéz küzdelem elé néznek. Az előző mérkőzésen a Villarreal hamar támadásba lendült, és már az 5. perben megszerezte a vezetést. Manuel Trigueros kihasználta az Ágyúsok védelmében kialakuló zűrzavart, és egy erős, határozott lövéssel bevette ellenfele hálóját (1–0). Az Arsenal több helyzetet is kialakított, azonban a Villarreal jól és fegyelmezetten védekezett. A 29. percben a spanyolok egy szögletet követően megduplázták előnyüket. Raul Albiol használta ki Gerard Moreno csúsztatott labdáját, és juttatta az Ágyúsok hálójába a játékszert (2–0). A második félidő újabb bonyodalmakat okozott az Arsenalnak, mivel az 57. percben Daniel Ceballos megkapta második sárga lapját, így időnap előtt el kellett hagynia a pályát. Ennek ellenére az angolok tíz emberrel is jól védekeztek, sőt, a 73. percben a játékvezető büntetőrúgást ítélt a javukra. A tizenegyest Nicolas Pepe értékesítette (2–1). A 80. percben a spanyolok is megfogyatkoztak, Etienne Capoue kapta meg második sárga lapját. Az öt perccel meghosszabbított mérkőzésen nem született több találat, így az Arsenal minimális hátránnyal fogadja Londonban az ellenfelét. A visszavágót 22.00 órától a Digi Sport 1, a Look Sport, illetve a Telekom Sport közvetíti.

Kallós András

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe
A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.
Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
Először nyert német csapat EL-t
A német Eintracht Frankfurt nyerte az Európa Liga 2021/22-es kiírását, miután a sevillai fináléban 1–1-es döntetlent követően a tizenegyespárbajban 5–4-re legyőzte a skót Glasgow Rangerst.