×
2024. 04 25.

Hazaért már Gyenes Mani

2021.01.17 - 13:12
Vasárnap már hazaérkezett Szaúd-Arábiából Gyenes Emánuel, aki zsinórban második éve állhatott a Dakar-rali dobogóján, ugyanis pénteken a Malle Moto Original by Motul kategóriában a második helyen zárt.

„Minden Dakarnak a céljában lenni nagyon jó érzés. Teljesítettem azt, amit kitűztem magamnak, ennek nagyon örülök. Tavaly, az év második felében még áldoni sem mertem volna, hogy egyáltalán rajthoz állhatok a 2021-es Dakaron. Most itt vagyok a célban, egy nagyon jó eredménnyel, hiszen csak az volt a célom, hogy befejezzem az idei versenyt. Ez egy bónusz, hogy Malle Motoban és a maraton kategóriában is második lettem. Szerencsére egy tiszta versenyem volt, hiszen a műtött lábamat is kímélnem kellett” – mondta az Autonet Motorcycle Team motorosa, aki összetettben a 23. helyen zárt.

maniErkezesDakar2021RallyZone

A Malle Moto kategória legjobb három motorosát péntek késő este hívták pódiumra Dzsiddában, hogy díjazzák őket. Ezt követően Mani csomagolt, és szombaton már repült haza. Az országos járványügyi hatóságok lefrissebb listáján Szaúd-Arábia nem szerepel a sárga besorolású országok listáján, ezért a szatmári versenyzőnek nem kellett karanténba vonulnia, vasárnap már családjával lehetett, és odahaza pihenhette ki az elmúlt hetek fáradalmait.

Nagyon sok ellensége van egy dakarosnak!
Hazaért Gyenes Emánuel, Mani a január 19-én véget ért, szaúd-arábiai Dakar raliról. A szatmárnémeti Autonetnél fogadták - spirál konfettik, füstfelhő, pezsgő, bor, ünnepi torta, egy lelkes csapat és mindenre kíváncsi újságírók várták.
Dakar 2024: Gyenes Mani retrospektív
Rövid összefoglaló a 2024-es Dakarról és elsősorban arról, milyen benyomással zárta a két hetes, szaúd arábiai sivatagi rohanást az Autonet Motorcycle Team szatmárnémeti versenyzője.
Dakar 2024: tizenegyediknek ért be Mani
Január tizenkilencedikén véget ért a 2024-es évi, szaúd-arábiai Dakar rali, a szatmárnémeti motoros Gyenes Emanuel – Mani saját kategóriájában 11. összetettben a 23. helyezést érte el.