Zita
5 °C

Ikszeltek a németekkel, de kiestek a románok

2021.03.31 - 09:57
Hollandia 6–1 arányban megverte Magyarországot kedden, a magyar-szlovén közös rendezésű U21-es labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, Székesfehérváron, ezzel csoportgyőztesként jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba.

A hollandok mellett az utolsó körben a románokkal gól nélküli döntetlent játszott német együttes jutott tovább a négyesből.
A székesfehérvári találkozón Gera Zoltán szövetségi edző tanítványainak játékából hiányzott a lendület. A szakvezető is elismerte, fájó vereséget szenvedtek, mert ugyan egy jobb csapattól kaptak ki, de a hat kapott gól sok. Hozzátette: szétestek a végére, sokat hibáztak játékosai, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált.
Gera Zoltán együttese ezzel pont nélkül, csoportutolsóként zárta a tornát.
Közben Kispesten Németország és Románia küzdött, a forduló előtt továbbjutó helyen állt mindkét csapat. Elméletileg a döntetlen mindkét csapatnak kedvezett volna, viszont ehhez a hollandoknak minimális győzelmet kellett volna jegyezni Székesfehérváron. Az egész biztos volt, hogy a románoknak a győzelem biztos továbbjutást ér, és az első perctől letámadták ellenfelüket. Denis Ciobotariu már a 3. percben gólt szerezhetett volna, de a védők a gólvonalról mentettek, két perccel később pedig Alexandru Măţan lövése csattant a kapufán. Ezután viszont magához ragadta az irányítást a német együttes, és sorra dolgozta ki a veszélyes helyzeteket Andrei Vlad kapujánál.
A második félidőben leült a játék: a németek nem erőltették a támadásokat, hiszen nekik jól alakult a helyzet a másik meccsen is, míg a románok képtelenek voltak veszélyeztetni Finn Dahmen kapuját. Sőt, a németek így is eldönthették volna a mérkőzést, amennyiben Lukas Nmecha nem a kapufát találja el a 11-es rúgásból, vagy a 90. percben Amos Pieper fejese nem a felső lécről pattan le.
Egyetlen vigasza az lehet a román csapatnak, hogy vereség nélkül zárta a csoportkört, mivel ikszelt a németekkel és a hollandokkal, illetve legyőzte Magyarországot.
A torna csoportköre szerda este zárul, az Eb pedig csak két hónap múlva folytatódik: május 31. – június 6. között a negyeddöntőket, elődöntőket és a finálét rendezik majd Szlovéniában és Magyarországon.

U21-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, 3. FORDULÓ

A-csoport
Hollandia – Magyarország 6–1 (1–0)

G.: de Wit 42., Boadu 47. (11-esből), Gakpo 58., 70., Botman 87., Brobbey 89., illetve Bolla 65. (11-esből)

Cselgáncs: érmekkel tért haza Codreanu, Paştiu és Ilie
Remek eredményeket értek el a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái Bosznia Hercegovinában, a huszonegy év alattiak számára szervezett Balkán bajnokságon. Két érem is lett egyéniben.
Átgázoltak a németek a magyar válogatotton
A német U21-es válogatott kiütéses győzelmet aratott a magyar együttes fölött, s a címvédő spanyolok is hozták a kötelezőt a szlovénok ellen. A cseh-olasz, illetve a román-holland mérkőzésen is 1–1-es döntetlen született.
Kezdődik a 21 éven aluliak Eb-je
Az olimpiai év jegyében rendezik meg a 21 éven aluliak labdarúgó Európa-bajnokságának a csoportkörét, hiszen a résztvevő kerettagok egy része nyáron Tokióban is szerephez juthat.