2024. 04 24.

Kartonfigurák köszöntik a Gladbach – Leverkusen rangadó játékosait

2020.05.22 - 12:29
A Hertha BSC – Union Berlin fővárosi rangadóval péntek este megkezdődik a német élvonalbeli labdarúgóbajnokság 27. fordulója. Ez már a második etap, amit a koronavírus-világjárvány miatti tavaszi megszakítás után rendeznek.

A hétvégi forduló is tartogat érdekes összecsapásokat. Szombat délután a Borussia Mönchengladbach újszerű környezetben debütál, ugyanis – bár elmarad a hangos szurkolás – a lelátók nem lesznek üresek: a szurkolók és a klub vezetése által közösen készített, és a saját, életnagyságú fényképeikkel ellátott kartonok „foglalnak” helyet a stadionban.

A Gladbach egyébként a Bundesliga egyik legeredményesebb csapata, így érthető a népszerűsége is. 1963 óta a hatodik legtöbb bajnoki pontot szerezte Németországban a csapat. Történelme során ötször nyerte meg a Bundesligát (ennél többször csak a Bayern München nyert), kétszer nyert UEFA Kupát és szerepelt BEK-döntőben. A hétvégén megszerezheti a háromezredik Bundesliga-gólját (náluk többet csak három csapat ért el). És ezt a teljesítményt a Bayer Leverkusen elleni derbin jegyezheti. Ráadásul, győzelem esetén megerősítheti a táblázatban a 3. helyét. De, ha a nap másik rangadóján, a dortmundi Borussia botlik Wolfsburgba, akkor a Gladbach pozíciót cserél a tabellán a második BVB-vel.

A Wolfsburg bizonyára nem adja könnyen magát, hiszen jelenleg az utolsó Európa Liga-selejtezőt érő helyen áll, és szorosan a nyomában van a Freiburg és a Schalke. Mindkét együttes odahaza játszik majd kieső helyen álló (Werder), vagy kiesés ellen küzdő (Augsburg) csapattal.

Még a négy pont hátrányban levő Hoffenheim is beköszönhet a Wolfsburgnak, amennyiben előbbi hozza a pontokat a sereghajtó Padeborn otthonából, míg az alsó-szászvidéki zöld-fehérek kikapnak odahaza a Dortmundtól.

Ami egykor éllovasok rangadójának számított, ma már csak egy átlagos meccsnek számít a Bayern München és az Eintracht Frankfurt összecsapása. A szebb időket is megélt frankfurti alakulat most a kiesés ellen menekül, míg a bajorok tovább menetelhetnek a 30. bajnoki cím felé.

A múlt fordulóbeli iksz után fontos a pontszerzés a lipcseieknek is, hiszen az utolsó Bajnokok Ligáját érő helyen állnak, és csupán egy pont az előnyük a Leverkusennel előtt. Gulácsi Péter és Orban Willi alakulata vasárnap Mainzba utazik, ahol a magyar válogatottbeli csapattársukkal, Szalai Ádámmal találkozhatnak majd.

A fordulót a Köln és a Düsseldorf párharca zárja majd, ahol a vendégek csak akkor juthatnak némi levegőhöz a kiesés elleni harcban, ha győznek – ellenben egyre nehezebb lesz az osztályzós 16. pozíciótól megszabadulni.

19.00 óra: 1. FC Köln – Fortuna Düsseldorf

A mérkőzéseket a Digi Sport, a Telekom Sport, a Look Tv és a magyar Sport Tv közvetítik.

Véget ért a Bundesliga-idény, a Hoffeinheim EL-főtáblás
Az európai labdarúgó topligák közül elsőként a német bajnokság ért véget a pályán.
Zsinórban a 8. Bayern-aranyérem
A Bayern München labdarúgócsapata szerezte meg a 2019–2020-as német bajnoki címet, köszönhetően a 32. fordulóban a Werder Bremen otthonában aratott 1–0-s győzelemnek.
Nem megy odahaza a Lepzignek? Marad a 2. helyen a BVB
Nem tudta kihasználni a Borussia Dortmund vereségét az RB Leipzig labdarúgócsapata a német élvonalbeli bajnokság 28. fordulójában, így változatlan a dobogósok állása a Bundesliga tavaszi újraindulása óta eltelt három fordulót követően.