×
2024. 04 25.

Két ponttal kezdik a magyar lányok a középdöntőt

2021.12.07 - 10:36
A magyar női kézilabda-válogatott 25–24-re kikapott Németországtól a spanyolországi világbajnokság csoportkörének harmadik, utolsó fordulójában, hétfőn Llíriában, így két pontot visz magával a középdöntőbe.

A kemény német védekezés és a kihagyott helyzetek miatt több mint hat és fél percet kellett várni az első magyar gólra. Az előző mérkőzéshez képest ismét javult a védekezés, de az ellenfél több szerencsés gólt is szerzett. A támadójáték továbbra is döcögött, ezért Vlagyimir Golovin szövetségi kapitány cserékkel, valamint időkéréssel próbálkozott, és sikerrel járt, mert csapata három perc alatt fordított 3–6-ról 8–7-re. Mint később kiderült, ez volt az egyetlen alkalom, amikor előnyben volt. A rövid jó periódus után ugyanis megint hullámvölgy következett támadásban, az első félidő utolsó tíz percében egyetlen magyar gól sem született. Németország ismét előnybe került, majd Bíró Blanka bravúros védéseinek köszönhetően egy ideig nem nőtt tovább a különbség, de a szünetben már 9–14 volt az állás.
A második felvonást lendületesebb támadásokkal és sorozatban három góllal nyitották a magyarok, majd néhány perccel később újabb hárommal folytatták, így 16–16-nál az ellenfél időt kért. Többször volt döntetlen az állás, de az utolsó bő tíz percben újra tanácstalanság látszott a támadásokon, ezt kihasználva Németország ismét ellépett és izgalmas végjátékban megnyerte a meccset, így a maximális négy pontot viszi magával a középdöntőbe.
„A technikai hibák és a labdaeladás volt a döntő faktor, 21 labdát adtunk el, ez rengeteg. Eddig is tudtuk, hogy minden eladott labda öngól, ez ma bizonyosodott is” – értékelt Golovin. Hozzátette, sok dolgot sikerült megvalósítaniuk abból, amit megbeszéltek, de a hibák miatt ez sem volt elegendő, és csapatának még szerencséje sem volt.
A középdöntőben szerdán Dánia, pénteken Kongó, vasárnap pedig a Koreai Köztársaság lesz az ellenfelük, a negyeddöntőbe az első két helyezett kerül.

Fordított és világbajnok lett Norvégia
Az Európa-bajnok Norvégia 29–22-re legyőzte az olimpiai címvédő Franciaországot a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság vasárnapi döntőjében.
Búcsúzott a címvédő
Hollandia 37–34-re kikapott Norvégiától a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában, ezzel visszacsúszott a II. csoport harmadik helyére, így nem juthat be a negyeddöntőbe.
Megszorongatták címvédőt
Hollandia 31–30-as győzelmet aratott Románia felett a női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében.