×
2024. 03 29.

Kiesett az AC Milan, a BL-ben folytatja az Atlético

2021.12.08 - 17:08
Bár volt kedd este olyan pillanat, amikor a Milan továbbjutónak, az Atlético Madrid pedig utolsónak látszott a Bajnokok Ligája 2021–2022-es kiírásának B-csoportjában, a végén a Portóban 3–1-es sikert elérő spanyolok örülhettek.

A Liverpool csoportelsősége már hetek óta nem forgott veszélyben, de végül Milánóban is nyerni tudott, és százszázalékos mérleggel jutott tovább. Ezzel a Portugáliában nyerő Atleti lett a második, mögötte a Porto zárt a harmadik helyen és vívta ki az Európa Ligában való folytatás lehetőségét, míg a Milan elbúcsúzott Európától erre az évadra.
A Porto a legutóbbi négy kiírásban egyaránt eljutott a BL egyenes kieséses szakaszig. A sorozat ezúttal megszakadt.
Az A-csoportban az RB Leipzig 2–1-re legyőzte hazai pályán a már biztos csoportelsőként továbbjutó Manchester Cityt, így az Európa Ligában folytathatja a szereplését.
A zárt kapuk mögött rendezett lipcsei találkozó 24.percében Konrad Laimer remek ütemben ugratta ki Szoboszlai Dominikot, aki ziccerben gyönyörűen eltolta a labdát Zackary Steffen
mellett, majd ballal az üres kapuba gurított (1–0)! Ez volt a magyar válogatott játékos második gólja a Bajnokok Ligája csoportkörében idén.
Ekkor egyébként már eldőlt ebben a szériában is, hogy a Lepizig befér a harmadik helyre, ugyanis a csoport másik mérkőzésének 7. percében Kylian Mbappé duplájával a Paris Saint-Germain már kétgólos előnybe került a Club Brugge ellen.
Végül a lipcseiek 2–1-re győztek, míg a belgák 4–1-re kaptak ki Párizsban. A City és a PSG folytathatja a BL-ben, a Lepzig az EL-ben játszik tavasszal, míg a Brugge búcsúzott ebben a szezonban a nemzetközi kupáktól.
A C-csoportban hibátlanul zárt a Sporting legyőzésével az Ajax, míg a Dortmund 5–0-ra kiütötte a Beşiktaşt a BL csoportkörének utolsó fordulójában.
Az Intert odahaza 2–0-ra megverő Real Madrid végzett a D jelű négyes élén. Az EL-ben a Sheriff folytatja, de az már korábban kiderült, miként az is, hogy a Sahtar Donyeck nagy meglepetésre az utolsó helyen zár: az ukránok az utolsó fordulóban nem tudták legyőzni pályaválasztóként sem a moldovai csapatot.
A milanói találkozón egyébként a Real Madrid harmincnégy alkalommal vette célba az Inter kapuját, de csak két gólig jutott. Asensio találata volt az 1006. Real-gól a BEK és BL történelmében.

BAJNOKOK LIGÁJA, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ

A-csoport
Paris Saint-Germain – Club Brugge 4–1

G.: Mbappé 2., 7., Messi 38., 76. (a másodikat 11-esből), illetve Rits 68.

RB Leipzig – Manchester City FC 2–1
G.: Szoboszlai 24., André Silva 71., illetve Mahrez 77.
Kiállítva: Walker (Manchester City, 83.)

1. Manchester City FC    6    4    0    2    18–10    12
2. Paris Saint-Germain    6    3    2    1    13–8    11
3. RB Leipzig    6    2    1    3    15–14    7
4. Club Brugge    6    1    1    4    6–20    4

B-csoport
AC Milan – Liverpool FC 1–2

G.: Tomori 29., illetve Szalah 36., Origi 55.

FC Porto – Club Atlético de Madrid 1–3
G.: Sérgio Oliveira 90+6. (11-esből), illetve Griezmann 56., Á. Correa 90., De Paul 90+2.
Kiállítva: Wendell 70., illetve Carrasco 67.

1. Liverpool FC    6    6    0    0    17–6    18
2. Club Atlético de Madrid    6    2    1    3    7–8    7
3. FC Porto    6    1    2    3    4–11    5
4. AC Milan    6    1    1    4    6–9    4

C-csoport
Borussia Dortmund – Beşiktaş JK 5–0

G.: Malen 29., Reus 45+2., 53. (az elsőt 11-esből), Haaland 68., 81.
Kiállítva: Welinton (Beşiktaş, 43.)

AFC Ajax – Sporting CP 4–2
G.: Haller 8. (11-esből), Antony 42., D. Neres 58., Berghuis 62., illetve Nuno Santos 22., Bruno Tabata 78.

G.: Kroos 17., Asensio 79.
Kiállítva: Barella (Internazionale Milano, 64.)

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért
A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.
Döntetlenről folytatódik kedden a párharc
A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.