×
2024. 04 26.

Kínos, történelmi vereség Rómában

2020.11.06 - 10:58
Az AS Roma fél gőzzel is sokgólos, magabiztos győzelmet aratott az igencsak tartalékos Kolozsvári CFR fölött.

Az európai kupaszereplései során most szenvedte el a legnagyobb arányú vereségét a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata, az Európa Liga csoportkörének harmadik fordulójában ugyanis 5–0-ra kapott ki az AS Roma otthonában Dan Petrescu edző alakulata.
Már az előjelek sem voltak biztatók a csütörtök esti találkozóra, hiszen az EL-keretből hét játékosát otthon kellett hagyjon Petrescu: köztük a védelem három alappillére, Mike Cestor és Paulo Vinicius sérülés, Andrei Burcă pedig koronavírus-fertőzés miatt van kényszerpihenőn. Ráadásul három hónapra kidőlt a sorból sérülés miatt Billel Omrani is, így improvizálnia kellett a vezetőedzőnek az EL-csoport rangadóján.
Igaz, túloldalt Paulo Fonseca vezetőedző is pihentette több alapemberét az olasz bajnoki meccsekre, az alap kezdő tizenegyből csak Roger Ibanezt, Leonardo Spinazzolát, Jordan Veretout-t és Henrik Mhitarjant küldte a pályára. Utóbbi meg is adta az alaphangulatot a találkozónak, hiszen az 57. másodpercben meg szerezte az AS Roma vezető találatát: Spinazzola beadása után az örmény válogatott játékos egy nagy védelmi hibát kihasználva fejelhetett szabadon a CFR kapujába (1–0). Húsz perccel később Veretout szöglete után a másik alapember, Ibanez is egyedül fejelhetett a kapuba 2–0-ra. A 34. percben már három volt közte: Veretout zavartalanul kerülhetett ziccerbe a CFR büntető területén belül, az ő lövését még védeni tudta Cristian Bălgrădean, viszont a kipattanót Bruno Peres visszafordította Borja Mayoralnak, aki közelről emelt a kapuba (3–0).
Ezután a házigazda együttes átengedte a kezdeményezte a vendégeinek, viszont a CFR támadásai erőtlenek voltak.
A fordulás után egy tizenegyes járt volna a CFR-nek, viszont Matej Jug szlovén játékvezető nem látta szabálytalannak Nicolae Carnat elkaszálását.
A végén Borja Mayoral és Pedro is betalált ziccerből, így 5–0-s zakót kapott a CFR Rómában. Az eddigi negatív rekord tíz évvel ezelőtt jegyezte a kincses város csapata: 2010-ben, a Bajnokok Ligája csoportkörében a Bayern München 4–0-ra nyert a Fellegváron.
A csoport másik mérkőzésén a Young Boys már az első félidőben eldöntötte a CSZKA Szófia elleni találkozót, és a 3–0-s győzelemmel, és jobb gólkülönbséggel átvette a csoport második helyét a CFR-től.

Fotó: uefa.com

LABDARÚGÓ EURÓPA LIGA, 3. FORDULÓ
A-csoport
AS Roma – Kolozsvári CFR 1907 5–0 (3–0)

G.: Mhitarjan 2., Ibanez 24., Borja Mayoral 34., 84., Pedro 89.

SK Rapid Wien – Dundalk FC 4–3 (1–1)

G.: Ljubicic 22., Arase 79., M. Hofmann 87., Demir 90., illetve Hoban 7., McMillan 82., 90+6. (mindkettőt 11-esből).
Arsenal FC – Molde FK 4–1 (1–1)
G.: Haugen 45+1. (öngól), Sinyan 62. (öngól), Pépé 70., Willock 88., illetve Ellingsen 22.
Az állás: Arsenal 9, Molde 6, Rapid 3, Dundalk 0.

C-csoport
Hapoel Beer-Sheva FC – Bayer 04 Leverkusen 2–4 (2–2)

G.: Acolatse 11., 25., illetve Bailey 5., 75., Dadia 39. (öngól), Wirtz 88.
SK Slavia Praha – OGC Nice 3–2 (2–1)
G.: Kuchta 16., 71., Sima 43., illetve Gouiri 33., Ndoye 90+3.
Az állás: Slavia 6 (5–5), Leverkusen 6 (10–5), Nice 3 (5–9), Hapoel 3 (5–6)

D-csoport
KKS Lech Poznań – R. Standard de Liège 3–1 (2–1)

G.: Skóras 14., Ishak 22., 48., illetve Lestienne 29.
SL Benfica – Rangers FC 3–3 (1–2)
G.: Goldson 2. (öngól), Rafa Silva 77., D. Nunez 90+1., illetve Diogo Goncalves 24. (öngól), G. Kamara 25., Morelos 51.
Az állás: Rangers 7 (6–3), Benfica 7 (10–5), Lech 3, Standard 0.

E-csoport
PAOK FC– PSV Eindhoven 4–1 (0–1)

G.: Schwab 47., A. Zsivkovics 56., 66., Colisz 58., illetve Zahavi 21. (11-esből).
Omonoia FC – Granada CF 0–2 (1–0)
G.: Y. Herrera 4., L. Suárez 63.
Az állás: Granada 7, PAOK 5, PSV 3, Omonia 1.

F-csoport
HNK Rijeka – SSC Napoli 1–2 (1–1)

G.: Muric 13., illetve Demme 43., Braut 62. (öngól).
Real Sociedad de Fútbol – AZ Alkmaar 1–0 (0–0)
G.: Portu 58.
Az állás: Alkmaar 6 (5–2), Napoli 6 (3–2), Sociedad 6 (2–1), Rijeka 0.

G-csoport
Leicester City FC – SC Braga 4–0 (1–0)

G.: Iheanacho 21., 48., Praet 67., Maddison 78.
FC Zorya Luhansk – AEK Athens FC 1–4 (0–2)
G.: Kocserhin 81., illetve Tankovic 7., Mantalosz 34., Livaja 54., 81.
Az állás: Leicester 9, Braga 6, AEK 3, Zorya 0.

H-csoport
Celtic FC – AC Sparta Praha 1–4 (0–2)
G.: Griffiths 65., illetve Julis 26., 45., 77., Krejcí 90.
AC Milan – LOSC Lille 0–3 (0–1)
G.: Yazici 22., 55., 58. (az elsőt 11-esből).
Az állás: Lille 7, Milan 6, Sparta 3, Celtic 1.

I-csoport
Sivasspor – Qarabağ FK 2–0 (1–0)
G.: Osmanpasa 11., Kayode 88.
Villarreal CF – Maccabi Tel-Aviv FC 4–0 (1–0)
G.: Bacca 4., 52., Álex Baena 71., Nino 81.
Az állás: Villarreal 9, Maccabi 6, Sivasspor 3, Qarabağ 0.

J-csoport
PFC Ludogorec 1945 – Tottenham Hotspur 1–3 (0–2)

G.: Keserű 50., illetve Kane 13., Lucas Moura 33., Lo Celso 62.
Royal Antwerp FC – LASK 0–1 (0–0)
G.: Eggestein 55.
Az állás: Tottenham 6 (6–2), Antwerp 6 (3–2), LASK 6 (5–6), Ludogorec 0.

K-csoport
GNK Dinamo Zagreb – Wolfsberger AC 1–0 (0–0)

G.: Atiemwen 76.
Feyenoord – PFC CSZKA Moszkva 3–1 (0–0)
G.: Haps 63., Kökcü 71., Geertruida 72., illetve Senesi 80. (öngól).
Az állás: Dinamo Zagreb 5, Wolfsberg 4 (5–3), Feyenoord 4 (4–5), CSZKA 2.

L-csoport
TSG 1899 Hoffenheim – FC Slovan Liberec 5–0 (2–0)

G.: Dabbur 22., 30., Grillitsch 59., Sz. Adamjan 71., 76.
FK Crvena zvezda – KAA Gent 2–1 (1–1)
G.: Kanga 12., Katai 59., illetve Odjidja-Ofoe 31.
Az állás: Hoffenheim 9, Crvena 6, Slovan 3, Gent 0.

Ír ellenfélen keresztül vezet az út a csoportkörbe
A Ferencváros labdarúgócsapata egyértelmű esélyesként várja a Shamrock Rovers elleni párharcot az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.
Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai
A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.
Továbbjutást ért a sovány 1–1 Andorrában
A hazai 3–0-s győzelem után vakációzni utazott Andorrába a román bajnok Kolozsvári CFR labdarúgócsapata.