×
2020. 05 25.
Hétfő
Orbán
10 °C
Borult idő
1EUR = 4.84 RON
1USD = 4.44 RON
100HUF = 1.39 RON
Sport

Leszerepeltek a románok, pótselejtező vár rájuk

2019.11.17 - 01:52
Megosztás :
  • Leszerepeltek a románok, pótselejtező vár rájuk

    Egyenes ágon nem juthat ki a labdarúgó Európa-bajnokságra Románia labdarúgó-válogatottja, miután péntek este Bukarestben kapott ki 2–0-ra a svéd nemzeti együttestől.

    Ezzel az is eldőlt, hogy a skandinávok a második, a spanyolok pedig az első helyről kvalifikálják magukat a jövő évi kontinentális tornára, amelyet – a 60. jubileum alkalmából – 12 városban rendez meg az UEFA.

    A románok egyébként nagyon gyengén játszottak, Berg és Quaison egy-egy védelmi hibát kihasználva pedig már az első félidőben eldöntötték a meccset. A fordulás után sem változott a játék képe, a svédek egy kapufáig még eljutottak, de az eredmény nem változott. A találkozó után hiába várták Cosmin Contra vezetőedző menesztését, a szövetségi kapitány kijelentette, hogy a hétfői, utolsó selejtezőmeccs után jelenti be, hogy távozik-e a kispadról. A szerződése a román szövetséggel egyébként decemberben lejár.

    A románoknak még lehet egy esélyük, mégpedig a Nemzetek Ligája-selejtezőjéből való kvalifikáció. Március 26-án és 31-én rendezik az elődöntők és döntő meccseket, a négyes csoportok sorsolása pedig pénteken zajlik. Minden feltétel teljesült, hogy Románia ott legyen majd az utolsó esélyt jelentő sorsoláson, hiszen Ausztria kijutott egyenes ágon, Szlovénia vagy Észak-Macedónia nem zárhatnak a G-csoport második helyén.

    A pénteki és szombati mérkőzések után egyébként tizenhat csapatra nőtt a biztos Eb-résztvevők mezőnye: Anglia, Ausztria, Belgium (százszázalékos mérleg), Csehország, Finnország, Franciaország, Hollandia, Horvátország, Lengyelország, Németország, Olaszország (százszázalékos mérleg), Oroszország, Spanyolország, Svédország, Törökország, Ukrajna.

    Európa-bajnoki selejtező, utolsó előtti forduló

    C-csoport

    Észak-Írország – Hollandia 0–0

    Németország – Fehéroroszország 4–0.

    1

    Németország

    7

    6

    0

    1

    24–6

    18

    2

    Hollandia

    7

    5

    1

    1

    19–7

    16

    3

    Észak-Írország

    7

    4

    1

    2

    8–7

    13

    4

    Fehéroroszország

    8

    1

    1

    6

    4–16

    4

    5

    Észtország

    7

    0

    1

    6

    2–21

    1

    D-csoport

    Svájc – Grúzia 1–0

    Dánia – Gibraltár 6–0.

    1

    Dánia

    7

    4

    3

    0

    22–5

    15

    2

    Svájc

    7

    4

    2

    1

    13–5

    14

    3

    Írország

    7

    3

    3

    1

    6–4

    12

    4

    Grúzia

    8

    2

    2

    4

    7–11

    8

    5

    Gibraltár

    7

    0

    0

    7

    2–25

    0

    Utolsó forduló, hétfő

    Írország – Dánia

    Gibraltár – Svájc.

    E-csoport

    Azerbajdzsán – Wales 0–2 (Moore 10. perc, Wilson 34.)

    Horvátország – Szlovákia 3–1 (Vlašić 56. perc, Petković 60., Perišić 74, illetve Boženík 32).

    1

    Horvátország

    8

    5

    2

    1

    17–7

    17

    2

    Magyarország

    7

    4

    0

    3

    8–9

    12

    3

    Wales

    7

    3

    2

    2

    8–6

    11

    4

    Szlovákia

    7

    3

    1

    3

    11–11

    10

    5

    Azerbajdzsán

    7

    0

    1

    6

    5–16

    1

    F-csoport

    Norvégia – Feröer-szigetek 4–0 (Reginiussen 4. perc, Fossum 8, Sørloth 62., 65.)

    Spanyolország – Málta 7–0 (Morata 23., Santi Cazorla 41., Pau Torres 62., Sarabia 63., Olmo 69., Gerard Moreno 71., Jesús Navas 85.)

    Románia – Svédország 0–2 (Berg 18., Quaison 34.).

    1

    Spanyolország

    9

    7

    2

    0

    26–5

    23

    2

    Svédország

    9

    5

    3

    1

    20–9

    18

    3

    Románia

    9

    4

    2

    3

    17–10

    14

    4

    Norvégia

    9

    3

    5

    1

    17–10

    13

    5

    Feröer-szigetek

    9

    1

    0

    8

    4–27

    3

    6

    Málta

    9

    1

    0

    8

    2–25

    3

    Utolsó forduló, hétfő

    Svédország – Feröer-szigetek

    Spanyolország – Románia (21.45 óra, Pro Tv)

    Málta – Norvégia.

    G-csoport

    Szlovénia – Lettország 1–0

    Izrael – Lengyelország 1–2

    Ausztria – Észak-Macedónia 2–1.

    1

    Lengyelország

    9

    7

    1

    1

    15–3

    22

    2

    Ausztria

    9

    6

    1

    2

    19–8

    19

    3

    Szlovénia

    9

    4

    2

    3

    14–8

    14

    4

    Észak-Macedónia

    9

    3

    2

    4

    11–13

    11

    5

    Izrael

    9

    3

    2

    4

    16–17

    11

    6

    Lettország

    9

    0

    0

    9

    2–28

    0

    I-csoport

    Ciprus – Skócia 1–2

    San Mariono – Kazahsztán 1–3

    Oroszország – Belgium 1–4.

    1

    Belgium

    9

    9

    0

    0

    34–2

    27

    2

    Oroszország

    9

    7

    0

    2

    28–8

    21

    3

    Skócia

    9

    4

    0

    5

    13–18

    12

    4

    Ciprus

    9

    3

    1

    5

    14–14

    10

    5

    Kazahsztán

    9

    3

    1

    5

    12–14

    10

    6

    San Marino

    9

    0

    0

    9

    1–46

    0

    J-csoport

    Finnország – Liechtenstein 3–0

    Örményország – Görögország 0–1

    Bosznia-Hercegovina – Olaszország 0–3.

    1

    Olaszország

    9

    9

    0

    0

    28–3

    27

    2

    Finnország

    9

    6

    0

    3

    15–8

    18

    3

    Görögország

    9

    3

    2

    4

    10–13

    11

    4

    Örményország

    9

    3

    1

    5

    13–16

    10

    5

    Bosznia

    9

    3

    1

    5

    17–17

    10

    6

    Liechtenstein

    9

    0

    2

    7

    2–23

    2

    Utolsó forduló, hétfő

    Liechtenstein – Bosznia-Hercegovina

    Olaszország – Örményország

    Görögország – Finnország.

    Fotó: uefa.com

    Cookie